Wpis z mikrobloga

W czerwcu osobówką w niemczech na fotoradarze zostałem złapany za przekroczenie o 40km/h
Dostałem dzisiaj info z firmy że z tej okazji zostaje mi zabrane prawo jazdy na miesiąc tj 15.11 - 15.12 ale musze im wysłać dokument . Problem jest tego że planowo 4.12 mam wracać w trase a na e-dokumentach czy skanie nie moge jeździć. Straszą też że jeżeli im nie dostarcze to wydłużą okres zatrzymania papierów do 6msc a to już duża lipa. Jestem kiero c+e

Miało ktoś coś podobnego? Firma nie jest chętna do pomocy więc licze na info tutaj

#zycietruckera #zyciewtrasie #mandat #niemiecki #kierowcy #bekaztransa tak taguje giełde ale dużo tam ludzi z tematu
  • 12
  • Odpowiedz
  • 0
@TatoAktywny Jestem kiero cięzarówki i wyjazdy ostatnio mam na 2tyg więc cała europa w sumie. Jak odeśle to właściwie będę musiał zostać do stycznia/lutego bez wypłaty (°°
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Malistral:
Jak ominąć zakaz prowadzenia pojazdu w Niemczech?

Aby zachować prawo jazdy możesz w postępowaniu administracyjnym udowodnić, że utrata tego dokumentu przyczyni się do straty pracy lub bytu ekonomicznego. Właściwy organ przesyła zawiadomienie o grzywnie i otrzymujesz dwa tygodnie czasu na wniesienie sprzeciwu. W sytuacji gdy nie zostanie wniesiony sprzeciw, zakaz prowadzenia pojazdów jest prawnie wiążący. Trzeba pamiętać o tym, że każdy przypadek rozpatrywany jest indywidualnie, dlatego jeśli zdecydujesz się na
  • Odpowiedz
  • 0
@fishery o dzięki a wiesz może ile zazwyczaj czeka się na taki zwrot?

Bo z tym dochodzeniem administracyjnym to chyba w przypadku tylko msc się nie opłaca bo czuje że samo postępowanie dłużej może potrwać
  • Odpowiedz
@Malistral: weź kogoś i jedźcie we dwóch osobówką tam i nazad, dostajesz naklejkę na prawo jazdy i od tego momentu masz zakaz prowadzenia pojazdów po terytorium DE przez czas określony w grzywnie + mandat + punkty. Zakładam, że wysłali to z Flensburga?

Możesz też się odwoływać. Kolega miał 85/50, dostał dwa miesiące zakazu jazdy i chyba 200€. Odwołal się i zapłacił 400€ i bez zakazu (punkty chyba dwa mu zostawili).
  • Odpowiedz
  • 0
@papaj_21_37 do d i do domu to mam jakies 900km

Jak o miasto chodzi to wysłali z Karlsruhe

Płacić już zapłaciłem ten zakaz to nawet aż tak duży problem nie jest bo ja głównie ch-f-uk ale byle by w miare szybko blankiet oddali
  • Odpowiedz