Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Witam. Na początku przyszłego roku z uwagi na zmianę lokalizacji miejsca zamieszkania cmuszę kupić auto do dojazdu do pracy (100km dziennie).

Jako że mam już dwie #honda w rodzinie szukam #civic 7 generacji w wersji type R 2.0 200KM.

Do auta na pewno chciałbym (o ile jeszcze nie będzie) zamontować instalację gazową.

W związku z tym mam pytanie do Was. Jakie są bolączki tego auta? Na co zwrócić szczególną uwagę podczas weryfikacji auta przed zakupem?
  • 9
@Toudi92: korozja, korozja, korozja a także korozja. Szczególnie od spodu i progi bo to są rzeczy nienaprawialne (ew. nieopłacalne ekonomicznie). Nadkola/błotniki to jeszcze załatwisz reperaturką, ale jak profile przekorodowane to po zabawie. (tu warto dodać, że korozja w okolicach nadkoli z tyłu może być objawem tragedii w profilach zamkniętych).

Silnik tej mocy dodatkowo jest obciążony większym ryzykiem, że był pałowany do oporu w przeszłości - tu fajnie jak byś miał kogoś
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@unikalny3: dzięki za rzeczową odpowiedź. Jak kupowałem Hondę CRV to zleciłem weryfikację auta dedykowanej firmie. Tutaj chyba też tak zrobię. Pozdrawiam.
zleciłem weryfikację auta dedykowanej firmie


@Toudi92: to całkiem rozsądne, lepiej wydać parę stówek niż wtopić wiele tysięcy na gruza

z doświadczenia hondziarskiego radzę nie tracić czasu na ogłoszenia z autami po typowo dresiarskim tuningu.
Z gazem też bym się mocno zastanawiał ale to już sam zdecydujesz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@unikalny3: dzięki właśnie jak widzę masę naklejek plus różne inne dodatki to od razu nabieram dystansu :) Co do gazu to mam w Civic vi i CRV iii i jak regularnie reguluje zawory to nie ma żadnych problemów z pracą silnika.
@Toudi92: typeR chyba od zawsze był głośny, twardy i niski, przez co przejechanie tych 100km naraz będzie po prostu męczące, nie lepiej kupić jakieś sensowne ufo 140 koni? Tez ma vtec a gaz przyjmuje jak #!$%@?