Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
W moim golfie IV trze mi hamulec o tarcze, tak jakby nie odbijał, użyty był zestaw naprawczy, wymieniany cały hamulec, wymieniany były linki od ręcznego i nadal trze. Po 30 minutowej przejażdżce jak się dotknie koło to jest strasznie ciepłe. Macie jakiś pomysł co to może być?
#samochody #motoryzacja
  • 9
@Noiser13: Mam identyczne zaciski jak Ty w Peugeocie 307 bo tam też są Lucas takie same. Było sprawdzane czy to nie cięgno od ręcznego? Łatwo to sprawdzić - jedna osoba zaciąga i puszcza ręczny a druga patrzy jak chodzi cięgno u dołu zacisku od wewnętrznej strony. Jeżeli nie odbija do końca to będzie to. Wtedy odpinasz linkę i sprawdzasz kluczem chyba 13 mm czy cięgno samo odbija, jeżeli tak to linka
@Noiser13 a i jak coś zawsze hamulce troszeczke trą o tarcze (to nie rower) ale po wymianie przejechałeś w ogóle chociaż 100km by dotrzeć te hamulce o ile wyminialeś tarcze i klocki ?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@wstalemwczesnierano: nie wiem, wszystko robione u mechanika, myślę że jakby coś z nimi było to by mówił.@wda79: klocek cały wymieniany był @vertical: linki od ręcznego były odpięte, jeździłem tak parę dni i nadal tarło, zacisk wymieniany @lubiep: mechanik już 3 razy to naprawiał, 100 km dziennie robię więc przejechane było. Problem jest taki że to robi mechanik, 3 razy u niego auto już było i ciągle nie naprawione, za
@Noiser13: to już sobie wyobrażam jak jest zregenerowane.

Stuknij parę razy w ten tegens od ręcznego. Tak by był jak najbliżej tego ogranicznika. Sprawdź czy wtedy nie będzie tarło.

By pozbyć się problemu raz na zawsze. Oddaj zaciski do profesjonalnej regeneracji. Bo znając życie wymienione tylko gumki i elo.