Wpis z mikrobloga

Mirki, od kilku tygodni ciągle chodzi mi po głowie, aby rozpocząć grę na #gitarabasowa
Ile musiałbym wydać pieniędzy na początek? Biorę pod uwagę sprzęt używany i jak najtańszy. Nie chciałbym wydać wiele kasy, gdyby się okazało, że jednak nie zainteresowało mnie to :/
  • 8
@xD______xD Na początku warto troszkę więcej zainwestować w sprzęt, bo grając na jakimś totalnym paździerzu można się zniechęcić. Do samej nauki na początku można sobie odpuścić wzmacniacz i grać tylko z dechy (w domowym zaciszu całkowicie wystarczy). Natomiast na bas warto wydać jakieś 600-700 zł na jakiegoś Squiera czy Ibaneza. Jak złapiesz bakcyla to później dokupisz i wzmacniacz.
@xD______xD: Bardzo polecam granie na basie!

Sam zaczynałem kilkanaście lat temu, nie mając jeszcze internetu, kupując najtańszy bas i najtańszy wzmacniacz jakie były w sklepie. Gdybym miał wtedy internet i zasięgnął porady specjalistów, kazaliby mi pewnie wydać kilka razy więcej, żeby "nie zrazić się do gry z powodu słabego sprzętu" i w konsekwencji nie kupiłbym nic.

Wydałem wtedy 390zł na bas i 190zł na wzmacniacz, do tego pokrowiec, pasek itp. Dziś
@rybazukajali: @Drzejzi: Dzięki za odpowiedzi!
Bez wzmacniacza serio można fajnie pograć w domu? Słyszałem już kiedyś o tym, ale jakoś nie jestem do tego specjalnie przekonany.
Jeszcze baardzo poważnie przemyślę kwestię kupna basu, bo mam obawy, że mogę nie podołać temu wyzwaniu. Jak będę kupować, to odezwę do Was ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale to gdzieś tak dopiero za kilka miesięcy, gdy sytuacja u mnie trochę