Wpis z mikrobloga

Będę wdzięczny za pomoc :) Mam około 2 metrów wzrostu, wiek około 30tki, pierwsze moto. Szukam motocykla szosowo-turystycznego w granicach 10 000- 12 000zł. Co polecacie? W ogóle dobry czas na zakup, ceny spadły w porównaniu do sezonu, czy czekać na styczeń-luty? Z tego co wyczytałem dobrą opcją są BWM GS 1200 ale ceny zaczynają się ok kilkunastu tysięcy.
#motocykle #wzrost
  • 35
Co polecacie? W ogóle dobry czas na zakup, ceny spadły w porównaniu do sezonu, czy czekać na styczeń-luty? Z tego co wyczytałem dobrą opcją są BWM GS 1200 ale ceny zaczynają się ok kilkunastu tysięcy.


@Edisonof: ceny nie spadają.
BMW GS 1200 nie kupuj bo to #!$%@? się na potęgę.
A kupisz takiego co niby ma 45tys km w rzeczywistości 150tys km i jest z Francji.
Jak chcesz BMW to kup
@Edisonof: GSa kupisz za slabe 20 najtaniej. A i tak pakiet startowy to moze byc kilka tysiecy.

No i to nie jest motocykl, ktory sie nadaje na pierwsze moto.

XT 660 Z / XTX 660 - nowozytne i niezajebliwe.

Tez jestem duzy. I pod nasz gabaryt to najlepiej ktm LC8 , ale to nie sa moto ani trwale ani nadajace sie na pierwszy moto.
@mpetrumnigrum: Czyli nie miales. A powtarzasz to co ktos tam gdzies uslyszal.

Widzis.. a ja miaem kilka. Do tego np. RTka z tym sameym silnikiem.

Wrzucalem tu zreszta wiele razy o nim wpisy. Ma w tym momencie juz pewnie (jezdzi nim juz kumpel) ze 150kkm i poza ABSem i grzaniem jednej manetki nic nigdy sie w nim nie zepsulo.
A to nie jest ani jedno a 5 motocykli BMW z ktorymi
bigger - @mpetrumnigrum: Czyli nie miales. A powtarzasz to co ktos tam gdzies uslysza...

źródło: comment_16062444823BoiemC2aYwXfxytqvMsie.jpg

Pobierz
Tak jak mowie "moj" ma ze 150kkm i byl targany w srogi gorach, latany 180km/h na austostreadach i generalnie tarktowany bez wiekszego szacunku przez wiekszosc swojego zycia.

Generalnie #!$%@? nie poparte zadnymi faktami a tylko wlasne, subiektywne widzimisie..


@bigger: Być może ale pamiętaj że kolega chce kupić dość mocno używanego gs 1200.
Jednak wierzę bardziej mojemu mechanikowi.

Przy okazji GS1200 i jego awaryjności może się wypowie @Man_of_Gx
@mpetrumnigrum: I zeby nie bylo, ze jestem fanbojem. Bo tez pisalem wiele razy, ze mi ten motocykl nie podszedl.

Silnik ma kilowa kulture pracy, czesci sa drogie. Serwis np. pompy ABSu trudny i generalnie robiac cos przy tym motocyklu trzeba wiedziec co sie robi i nie miec nawykow z japonii z racji samochodowej kontrukcji silnika i boksera. Czesci dosc trudno dostepne, bo co chwile jakis lift lub zmiana.

Akcesoria sa drogie
Podepnę się pod pytanie, mam jakieś 195 i planuję na wiosnę prawko i kupić nakeda FZ6 - zmieszcze się? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Podepnę się pod pytanie, mam jakieś 195 i planuję na wiosnę prawko i kupić nakeda FZ6 - zmieszcze się?


@tagan: Zmieścisz się Gorzej z ugięciem kolan. Będzie dość mocne.
Ale da się jakieś akcesoryjne obniżone podnóżki zapewne kupić.