Wpis z mikrobloga

Deja vu?

Było pytanie czy można, a ja mam pytanie - czy ktoś za bezpieczne omijanie pojazdów w korku przecinając przy tym ciągłą linię lub przecinająć ją wręcz na samym końcu z pasa do jazdy w prawo dostał mandat? Czy policja aż tak się tego czepia? Czytałem historie, że nawet policjant po cywilnemu dostał bólu dupy, ale w praktyce często macie z tym problem?

Pod pojęciem bezpieczne omijanie mam na myśli bardzo niską prędkość typu 8-15km/h gdy jest ciasno, jednocześnie nie blokując nikomu drogi jeśli wskakuję nagle z pasa do jazdy w prawo przed szereg.

BTW - co z "filtrowaniem" jako wyprzedzaniem pojazdów, które powoli ruszają sprzed świateł, linia jest przerywana, ale ewidentnie jest wystarczająco miejsca, żeby przecisnąć się środkiem i przyspieszyć między nimi

#motocykle #motomirko
prostynick - Deja vu?

Było pytanie czy można, a ja mam pytanie - czy ktoś za bezpi...

źródło: comment_1606231683ootJbELBgDsVu8DDbtZRns.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@prostynick: kilka razy mi się zdarzyło filtrować obok policji na długość lusterka a raz ustawić się przed nimi z kumplem na światłach za linią stopu i się nie przyczepili ani razu, "jeszcze".
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@prostynick: ja staram się ustawić jako pierwszy, ale jak widzę że światło jest już zielone to grzecznie wjeżdżam między auta. Jeżdżę też dużo autem i można #!$%@? dostać zawału jak już masz zielone, ruszasz, a tu nagle z prawej strony ktoś #!$%@? kilkadziesiąt km/h pomiędzy dwoma autami.
Edit: i tak będziesz pierwszy za 5 sekund więc po co się spinać
  • Odpowiedz
@Ketonowy: ano tak to niezbyt bezpiecznie. Chodziło mi troszkę inaczej - jak zapala się zielone, a ja nie zdążyłem dojechać to zatrzymuję się, czekam aż wszyscy ruszą i gdy ruszą ruszam z nimi. Gdy każdy jest rozpędzony do 20-30 km/h zwykle widzą, że jestem tuż za nimi, a że pasy są szerokie to wtedy pozwolę sobie przecisnąć między nimi z niedużą różnicą prędkości, a jak już mam pewność, że mnie widzą
  • Odpowiedz
@prostynick: Jak auta stoją lub poruszają się dosyć wolno (powiedzmy do 20 km/h) to przeciskam się. Często są sytuacje, że chcę podjechać na 'pole position' gdy pali się czerwone światło i nagle zmieni się na zielone, w takiej sytuacji myślę że lepiej już wyminąć wszystkie auta (nawet jak lekko złamiesz prawo) niż powodować niepotrzebne zagrożenie. Kierowcy aut bardzo często panikują i nie wiedzą co motocyklista ma w zamiarach. Co do policji
  • Odpowiedz