Wpis z mikrobloga

@PanPiotrus: Kawalerka 450-500€+, za kazdy pokoj dodatkowo +150-200€, jedzenie 50-80€/tydzien gotujac w domu na dwie osoby, miesieczny 60-80€ za osobe, media (prad 40-80€, woda w czynszu, internet 20-30€, gaz 30-40€). Z tego co wiem to w IT w Berlinie zarabia sie stosunkowo niewiele (duza podaz pracownika) ale stawek dokladnych nie znam.
@Hertha: Nadal w Berlinie małe 2 pokojowe mieszkanie w niezłej lokalizacji się wynajmie za 600-700€ w takim razie?
A jakieś takie zwykłe korpozajęcia, excele, analiza danych, wiesz może jakiego rzadu to są pensje?
@czlapka tak, ceny mniej wiecej tak jak podalam. Nadal sytuacja jest kiepska. Trzeba sie troche nabiegac aby jakies mieszkanie ogarnac. Co do pensji to ciezko mi powiedziec, nie mam nikogo kto pracowalby w korpo na takim stanowisku i abym wiedziala ile zarabia :)
@Hertha: No właśnie z tego co wszędzie czytałem, słyszałem to największy problem to w ogóle to mieszkanie w ogóle znaleźć, załatwić? Bo ceny to szczerze mówiąc niewiele się różnią od warszawkich po przeliczeniu na zł