Wpis z mikrobloga

Wykopowicze mam pytanie i proszę o pomoc. Od października wynajmuje mieszkanie w bloku w którym nie ma założonych podzielników ciepła na kaloryfery. W umowie płacę czynsz który częściowo pokrywa ogrzewanie i w zależności od zużycia ciepła ma być dopłata lub zwrot. I tu pojawia się problem z podzielnikami ponieważ gdy były zakładane u innych mieszkańców byłem w pracy i zgłaszałem ten fakt właścicielowi mieszkania który mówił, ze nie ma problemu i przyjdą w następnym tygodniu.
Mija miesiąc a podzielników jak nie było tak nie ma i nikt ze spółdzielni nie śpieszy się z ich założeniem . I tu sedno sprawy. Jak więc będzie wyglądało rozliczenie za ten czas za zużycie ciepła? Mam się szykować na zapłatę kilku tysięcy? Co zrobić z tym faktem? #pytanie #pytaniedoeksperta #mieszkanie #wynajem
  • 1
  • Odpowiedz
@PewnieCieZnam: Skoro właściciel mówił że nie ma problemu to myślę że go nie ma. Moim zdaniem nie będzie dopłaty bo policzą Ci ryczałtem identycznie, jak bez podzielników (jeżeli inni mają podzielniki to wydaje mi się, że powinni wziąć zużycie średnie). Ja tu widzę gorszy problem - jak w końcu założą podzielniki, to dopiero możesz mieć kilkusetzłotowe dopłaty za ogrzewanie po każdym sezonie.

Podzielniki to zło, dziwię się że właściciele mieszkań w
  • Odpowiedz