Wpis z mikrobloga

Jak tam u was z blurem i godrayami? U mnie blur jest de facto widoczny tylko w narożnikach (ramka jakieś 10% ekranu dookoła) Za to w scenach z dużym kontrastem (biały obraz na czarnym tle) mam godraye. Ciężko złapać perspektywe czy mam dobre soczewki czy złe. Ktoś ma jakieś "obiektywne" porównania?
#oculus
  • 16
@szalony_oguras: U mnie był ogromny blur i god-raye. W grach mozna było przymknąć oko w takim beat-saber bo tam patrzysz na wprost cały czas. Ale w pistol whip gdzie trzeba czasami dojrzeć coś kątem oka, to #!$%@?ło mnie to strasznie. Trzeba też sobie powiedzieć, że każdy ma pewnie inną "czułość" na tego typu problemy. Ludzie są różni.
Ale w moim egzemplarzu ewidentnie był problem z soczewkami.

@dendii: Trzymaj zamówienie. Masz
@xxx12321_new: No nic, zaryzykuje i zostawie to zamówienie, jestem dość czuły na tego typu rzeczy także jak coś będzie nie tak to pewnie od razu to wychwyce. @Raffael dzięki miras, nie wiedziałem o tej promce, słyszałem że gra jest dość mocno rzygogenna ale skoro za darmo to chętnie spróbuję xD

oo z ciekawości wszedłem sprawdzić co z zamówieniem i data dostawy mi się zmieniła, będzie szybciej :P ale że w sobote
dendii - @xxx12321_new: No nic, zaryzykuje i zostawie to zamówienie, jestem dość czuł...

źródło: comment_1606205318KF7QKa40a359xYXcgSvICX.jpg

Pobierz
@Michal_LP: kasy jeszcze nie wzieli ale podejrzewam, że to kwestia godzin, lub maksymalnie jutro.

Tak sobie myślę, że jak miałem valve index za 4,7k na które czekałem 3 miesiące to moje wymagania były wymaksowane, za sprzęt kosztujący tyle pesos wymagałem, aby wszystko było perfekcyjne - a jak się okazało wcale takie nie było... Przy queście 2 za 1600 moje wymagania nie będą aż tak wygórowane, dlatego liczę, że się z questem
@szalony_oguras: @xxx12321_new: Dzisiaj też otrzymałem swój egzemplarz ze scan.co.uk i spotkałem się z ogromnym zawodem - nie wiem czy to kwestia wadliwego egzemplarzu, czy ja nie potrafię czegoś ustawić ale jakoś obrazu jest cięzka do zaakceptowania, a uruchamiając jakiś film 360 stopni czuję się jakbym włączył filmik na komputerze w 240/360p - w ogóle nie ma żadnej ostrości
@am97bp: Filmy VR na YT to dno. Bardzo niska rozdzielczość. Zobacz jak wyglądają na komputerze - tak samo źle.
Filmy VR na gogle trzeba sobie ściągnąć w 8K i wrzucić kablem na dysk wewnętrzny. Wtedy to dopiero jakoś wygląda. Niemniej u mnie totalny brak ostrości wszędzie poza centrum kadru wyklucza u mnie te gogle z oglądania filmów.
@xxx12321_new: Nie wiem , tracę do tego cierpliwość. Uruchomiłem dzisiaj kilka gier i w każdej blur przeolbrzymi, może coś tam widać w części centralnej. Do tego wszystkie krawedzie mi "mrygają", nawet jak uruchomię wirtualny pulpit, to widać że jego krawędź też cały czas mryga ;d Nie wiem, jeszcze się trochę "pobawię" dzisiaj i jak nie to chyba też będę zmuszony zwracać...