Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki pytanie dotyczące informacji w CV. Za 2 tygodnie kończy mi się świadczenie rehabilitacyjne, miałem kłopoty ze zdrowiem ale już jest okej. Podczas pobytu na tym świadczeniu, w sieprniu mój pracodawca zwolnił mnie z poprzedniej pracy gdyż przepisy mówią że ma prawo rozwiązać bez wypowiedzenia z pracownikiem umowę o pracę, jeżeli upłynie już łącznie okres zasiłkowy i 3-miesięczny okres świadczenia rehabilitacyjnego. Teraz uzupełniam CV bo będę szukał nowej pracy i tu pojawiają się moje wątpliwości. Co wpisać w tę dziurę czasową od sieprnia do grudnia? Wydaje mi się że wpisywanie w CV tego że było się na zwolnieniu nie jest obowiązkiem i może zniechęcić przyszłego pracodawcę do kandydata. Świadectwa pracy pracodawca nie wymaga, nie wspominał o tym.
#praca #cv #prawo #rozmowakwalifikacyjna

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5fbba4eb578e11000a685445
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
  • 4
@AnonimoweMirkoWyznania: ja w ogóle w CV olewam i nie wpisuję miesięcy, tylko lata pracy na poprzednich stanowiskach. Jeśli chcesz jednak wpisać miesiące rozpoczęcia/zakończenia pracy, to zrób to, a gdy zapytają powiedz, że skręciłeś kolano akurat po zwolnieniu (taki niefart). Ale pewnie uja ich to w ogóle będzie obchodzić i nie spytają