Wpis z mikrobloga

Ależ to się porobiło, na fb pełno artykułów i postów na temat tego, że jest nauka zdalna i skąd rodzice mają wziąć w domu przykładowo 4 laptopy. Najgorsze jest to, że ludzie domagają się aby rząd sfinansował im w całości te laptopy, jak czytam niektóre komentarze to zastanawiam się czy tym ludziom nie jest wstyd pisać takie coś.
A przechodząc do rzeczy, jest 500+, które powinno być przeznaczane na właśnie takie potrzeby, jakieś wyprawki+, kurde wszystko+, masa socialu leci a tym nadal mało i jeszcze trzeba dać im za darmo laptopa. Fakt nie każdemu potrzeba w domu 4 laptopy, ale kurde dobre laptopy używane/poleasingowe to koszt poniżej 1000 zł, czyli mniej niż 2 x 500+.
Jesteśmy strasznie roszczeniowym narodem. Serio chyba 70% społeczeństwa uważa, że wszystko im się należy bo tak i już.

#neuropa #4konserwy #koronawirus
  • 77
  • Odpowiedz
  • 1
@rafal-cegielski: Nie wiem czy masz zacząć krzyczeć o hajs, ja tylko podaje tutaj przykład tego co zaobserwowałem. Tak chodzi o 4 dzieci.
Ale laptopy poleasingowe są nie drogie a są bardzo dobre, poczytaj sobie o laptopach proleasingowych. Do nauki wystarczające, teams będzie działał bez najmniejszego problemu.
  • Odpowiedz
@Kolikol: Chodzi mi bardziej o sytuacje w której rodzice szarpną się na te poleasingówki z nadzieja ze będzie to bardziej uniwersalny sprzęt a za rok będzie MAMO FORTNAJ MI NIE DZIAUA.

Poza tym skoro poszły jakieś publiczne pieniądze na sprzęt do szkoły które są teraz puste, to tam bym zaczął. Tak jak niektórzy tu już pisali- niektórych kryzys uderzył po kieszeni i 500+ pomaga im utrzymać się z kredytami itp
  • Odpowiedz
500+, które powinno być przeznaczane na właśnie takie potrzeby


@Kolikol: 500 plus poszlo niestety na wzrost cen zywnosci i rachunkow dla 3-osobowej rodziny, ale to bylo do przewidzenia. eksperci ostrzegali ze beneficjenci 500+ pozostana na tym samym poziomie a wszyscy inni straca przez spory ponad norme wzrost cen
  • Odpowiedz
poleasingowe


@Kolikol: kupiłem takiego mamie rok temu, Dell 10 letnie jak nie więcej za 470zł. Windows 10 śmiga, Internet śmiga, filmy i streaming śmiga i nawet dało się grać na nim w MTG arena choć nie było to przyjemnie doświadczenie. Nawet za jedno 500+ da się kupić sprzęt jak się dobrze poszuka i komuś nie przeszkadza 14 cali ekran.
  • Odpowiedz
Tak właśnie socjal psuje ludzi. Dasz palec, urwą rękę która ich karmi, a potem będzie płacz.


@LeeBee: nie socjal psuje ludzi tylko homo sovieticus psuje socjal. Jakoś na zachodzie(Niemcy, Szwecja, Holandia, Norwegia, Szwajcaria) ludzie używają tego z głową, po prostu polak to śmieć z mentalnością złodzieja zakładowych narzędzi.
  • Odpowiedz
@Kolikol: Generalnie jestem przeciw temu marudzeniu i też uważam, że nie powinno to być problemem, tym bardziej przy obecnej dostępności sprzętu, natomiast staram się spojrzeć na to z szerzej perspektywy i chociażby lockdownu. Niektóre branże (gastro, fitness) dostały po mordzie już dwukrotnie. Kwiaciarze mogli zainwestować sporo hajsu, żeby zarobić na święto zmarłych, a oni im dzień przed zamykają cmentarze. Hotele, turystyka. To wszystko się odbija na finansach ludzi i czasem te
  • Odpowiedz
U moich teściów jest czwórka małolatów. Od Marca samego wszystkim znanego socjalu wzięli 19200. Do tego każdy tam ma grupę inwalidzką, na najstarszą córkę dochodzą alimenty, jest karta dużej rodziny więc są zniżki na wszystko, nawet na wachę na Orlenie. Teściowa pracuje w Mopsie, kiedy się da to zabiera paczki z żywnością, jej aktualny mąż nie pracuje, ma jakiś zasiłek, rentę czy #!$%@? wie co. Teraz uwaga: w domu na 4 dzieci
  • Odpowiedz
@Kolikol ojj tak tak byczq, tak bardzo +1
Najbardziej mnie bawi w tej sytuacji jak ktoś tłumaczy, że opłaca z 500+ rachunki czy inne raty, bo postanowił nie pracować czy żyć ponad stan dlatego, że ktoś mu dał pieniądze z dopiskiem "na dziecko" ale kto by tam czytał dopiski XD
  • Odpowiedz
Gorzej z netem.


@Kapitan_wodka: Jeden z #!$%@? najtańszych internetow w Europie, a przy tym jeden z najlepszych. Jak ktoś narzeka że nie ma internetu to jest patologicznym karaluchem, bo przypadków, że pracującego obywatela nie stać na internet nie ma albo zaliczają się do błędu statystycznego.
  • Odpowiedz
@Kolikol: Zgadzam się z tobą, niestety program 500+ nie jest DLA DZIECI tylko dla RODZICÓW. Program ma (przynajmniej w założeniu) pomagać rodzica żeby Ci chcieli mieć więcej bombelkow.
  • Odpowiedz