Wpis z mikrobloga

@art212: Przede wszystkim, kabel nie umarł. Nie wyobrażam sobie żeby np. w firmie sieć administracyjna, z dostępem do wewnętrznych serwerów, danych wrażliwych itd. była dostępna po WiFi. Wiem że są artyści, którzy takie rzeczy robią ale za to powinny być kary cielesne.

W domu też kabel ma swoje zastosowanie. Nawet jak masz kiepskie łącze, i nawet jak nie masz sąsiadów którzy pokryli wszystkie kanały, i nie mieszkasz w domu z
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Tasde: 802.11ac jest w stanie osiągnąć nawet 2167 Mb/s, ale oprócz routera musi to też klient obsługiwać, a większość sprzedawanych urządzeń ma często karty z 1 albo 2 antenami i obsługują maksymalnie 433 lub 867 Mb/s. W zeszłym roku brat kupił nowego "gamingowego" laptopa MSI za 6k, a w środku właśnie karta 802.11ac obsługująca tylko 433 Mb/s, całe szczęście MSI nie stosuje żadnych whitelist na takie rzeczy i pozwala na
  • Odpowiedz
@art212: dalej służy, w każdym większym korpo masz takich setki. Na lotnisku ojciec robił inwentaryzację to im wyszło ponad 2 tysiące switchy, u mnie w firmie każda wysepka 4 osobowa, ma co najmniej 2 takie switche.
  • Odpowiedz
@Templar: A ja na kablu mam 1 Gbps i działa 1 Gbps, na zwykłym routerze od Orange i ze zwykłą, integrowaną kartą sieciową Intela. Bez kombinacji, bez większych kosztów, bez #!$%@? się z zakłóceniami, bez problemów z propagacją bo router stoi w innym pokoju, bez problemów z kompatybilnością bo np. mój stary telewizor nie łapie nic ponad standard "n".
Tanio, szybko i przyjemnie a jedyny problem to doprowadzenie kabla co
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Templar: e panie ac to już historia polecam ax i ax z rozszerzeniem 6ghz. Ja to #!$%@? #!$%@? że #!$%@?. Ping jak po kablu, zasięg w pyte, beaming pasmo 160mhz. Normalnie można sobie zwalić.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@becvvv: centrum Warszawy i ciągle rośnie, przede wszystkim UPC od dłuższego czasu daje już routery z domyślnie aktywnym pasmem 5 GHz, a tu praktycznie w każdym mieszkaniu jest net od nich + bliskość innych budynków, z których też mi łapie patrząc po nazwie sieci (pobliskie restauracje).

@Tasde: @WujaTHC: ale nie każdy ma tak łatwo, jakbym ja chciał kabel podłączyć to bym musiał porozkręcać meble (bo mam
  • Odpowiedz