Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@galonim: nie wiedziałem że da się tak giąć szkło do kominków, obawiam się, że przy gięciu powstaną na zagięciu duże naprężenia, a po umieszczeniu w ramię okna przy różnicy temperatur wewnątrz/zewnątrz pomieszczenia taka gięta szyba będzie bardziej narażona na pęknięcie bo zostanie usztywniona w miejscu gięcia,

Ale nie wiedziałem, że da się tak giąć szyby, doczytam na ten temat bo ciekawe się to wydaje
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bn1776: chyba jesteś jakimś architektem skoro widzisz tam ostry kąt (°°

@p10trek: fakt, kat rozwarty, jednak przejście wydaje się “na ostro", spójrz na zamocowanie szyby w ramię, przy uszczelkach

Nie jestem architektem, na szybie kąta ostrego nie widać bo jest przezroczysta ale na szczegółach dookoła niej da się to dostrzec
chyba bliżej komarów i innego robactwa które będzie włazić do środka przez każdą możliwą szparę.


@j3sion: wynaleźli już moskitiery. Poza tym zależy gdzie domek jest, w niektórych miejscach w lesie nie ma tyle robactwa.
@galonim: fakt, inaczej sobie wyobrażałem montaż takiej szyby w kominku, dużo mniejszej przede wszystkim, no i nie wiedziałem do dziś że da się robić takie łamania w szkle

@kidzior: nie wiem, pamiętam to wykopu, ale zakładając, ze deweloper najpierw sprzedaje potem buduje to pewnie tak XD