Wpis z mikrobloga

#pasta #gospodarka #heheszki #nieruchomosci #pracbaza #zalesie
Kurłłła za sejmików to było. Chłop pańszczyźniany był lepiej sytuowany i miał o wiele łatwiejszy start w życie niż niejeden współczesny normik. Change my mind. Obczajcie to. Zaczynasz od 0. Pan zaprasza Cię na Dzikie Pola i mówi:

Bierz se chłopie tyle łanów ile udźwigniesz. Na początek zwolnienie z danin, tak powiedzmy na 20 lat, co byś się obrobił i dzieciów narobił. Jakoś je sie wykarmi tak, czy siak, a jak jednak zdechną to zrobisz se nowe #!$%@?ć. Kredyt na chałupę? A komu to potrzebne? A weś se drewna narąb ile tam ci potrzeba, kamieni z pola naznoś i cyk jest chałupa. Pozwolenia na budowę nie trzeba of course. Jak już się obrobisz, to wiadomix: pańszczyzna, raz na 7dni poharujecie całą familią u mnie na polu i będzie gites. Wychodzi jakieś 14,29%. No i jeszcze z tego co sam uciułasz 10% na kościółek. Ale nie bój nic. Opłacisz to na luzaku w snopkach z pola, czy tam rybach czy tam skórkach króliczych. Dogadacie się z księdzem Chryzosotomem. Ja się w to nie #!$%@?. To w sumie tyle z obciążeń. ZUS-y KRUS-y Vaty i podatki od deszczu? A komu to potrzebne. A i bym zapomniał. Uważaj na Tatarów, czy tam Kozaków, bo przyjdą i zabiorą podatek 100%. Ale nie bój nic, jak akurat się przyfarci i przeżyjesz pożogę, to zawsze się jakoś dogadamy, znowu dostaniesz zwolnienie z danin, znowu drewno na chałupę, nową babę co z nią zrobisz nowe dzieci też ogarniemy. Zawsze Ci pomogę. Twoje bogactwo to moje bogactwo. Dobra ja #!$%@? na wojnę z Moskalami. Ty nie musisz of course. Ty sobie tu pracuj czy tam chilluj pod śliwą co tam chcesz, bo ziemia tu w sumie taka że wystarczy splunąć i samo wyrośnie. To jak pasują takie warunki ?
Pobierz wino88 - #pasta #gospodarka #heheszki #nieruchomosci #pracbaza #zalesie 
Kurłłła za ...
źródło: comment_1605991021346k525wYDriYJTDtPXqIe.jpg
  • 4