Wpis z mikrobloga

@Bigbaldbajk: póki co to nie widzę, żeby automaty zastępowały ludzi na kasach, bardziej jest wybór albo ewentualnie optymalizacja - sklep może obsłużyć więcej ludzi, a i tak w miejsce tych kilku automatów postawiliby najwyżej jedną - dwie kasy. Póki co to win - win
@Napster123: W biedronce są najgorsze kasy samoobsługowe. Co chwila trzeba kogoś szukać, wołać, bo się waga nie nie zgadza (np chleb tost zamiast 500g, ma 5kg tak miałem dziś), ogólnie syf od lat coraz wiekszy. w lidlu jest spoko bo zawsze jest ktoś przy kasach, a najlepiej jest w Kaufland - nie dość, że zawsze jest ktoś, to są wygodne, duże i nigdy nie miałem problemu, a zakupy w w/w marketach
Plusujcie, kasy samoobsługowe. Najlepszy wynalazek, dzięki któremu możesz pomachać starej rurze, która stoi w kolejce z 50kg, 1000 różnych szynek do 10zł za kilo. ( ͡ ͜ʖ ͡)


@Napster123: albo stara rura pomacha tobie, bo są tylko 4 kasy, z czego trzy nieczynne, i ona stoi z całym wózkiem zakupów i nie potrafi przeczytać co jest napisane na ekranie

*oparte na prawdziwej historii ( ͡°
@Eustachiusz ja robię w auchanie najczęściej zakupy i nie mam takich problemów. Jest jedną ekspedientka która ma stanowisko między laski samoobsługowymi i tylko nimi się zajmuje. Przy kupnie alkoholu nawet nie muszę się odzywać bo z reguły jak nie jest zajęta że komuś pomaga przy kasie to widzi u siebie że masz alkohol i potwierdza bez podchodzenie.
@Napster123: Jak będą płacić za tę usługę, którą wykonuję za sklep, to będę z tego badziewia korzystać. Chyba że zrobią taki system, że tylko przejdę przez bramkę i koniec. W tej chwili to jest jakiś żart.
Problem z kasami samoobsługowymi w Polsce polega na tym, w tym kraju każdy traktowany jest jak potencjalny złodziej - stąd te wszystkie wagi czy liczniki odstawionych sztuk w nie wbudowane.


@Ludzik19: Przecież gdyby nie to, to polaki by wyniosły cały sklep w jeden dzień, a cześć jeszcze chwaliłaby się tym np. na mirko xD
@Schatzu: W celu sprawdzenia, czy towar który pakujesz odpowiada temu, który zeskanowałeś. Bez wagi ludzie by oszukiwali (np. skanowaliby kod kreskowy torebki z pieprzem, a do torby pakowaliby paczkę mięsa 2,5 kg).
@Schatzu: co chwile są jakieś zdupione. Kiedyś trzy obok siebie zrypcone najczesciej dlatego, ze jak klient sie rozmysli i pojdzie w czorty, to nastepny po nim nie ma jak skasowac nabitych produktow.
@Napster123: ja plusuje z całego serca bo dzięki tym kasom pleb idący do marketu żeby kupić piwo (bo tańsze 20gr niż w lokalnej żabce) nie blokuje mi kolejki do "normalnej" kasy gdzie zajeżdżam swoim lotniskowcem #!$%@? przyjemnościami i jedzeniem na następny tydzień żeby usłużny pracownik odwalił tą gównianą robotę za mnie, a na koniec jeszcze mi podziękował i życzył miłego dnia
@Ligniperdus Może mam szczęście ale w sklepach do których chodzę nie zdarzyło się żeby ktoś specjalnie zwracał uwagę na klientów i ich pilnował. Obsługa zajęta jest najczęściej wykładaniem towaru na półki.
@Napster123 Kasy samoobsługowe służą tylko korporacjom. Sklep ma większy zysk bo może zatrudnić mniej ludzi. Klient nie dość, że sam robi zakupy toż potem jeszcze sam je kasuje na ksie i jeszcze się cieszy. Interes życia.
Miałoby to sens gdyby ceny w sklepie spadły - przez mniejsze koszty ale tak nie jest. Więc dla mnie to słaby zysk z tych kas.
@pavulon78: #!$%@? z tymi kasami, powiedz jakie robisz zakupy w decathlonie a jakie w biedronce, chyba że w tym pierwszym sklepie robisz zakupy na samoobsługowej na kilkadziesiąt rzeczy tygodniowo to spoko. Nie widzisz różnicy?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tollusiek: sam #!$%@?. Jakoś jak w Tesco jak robię takie same zakupy jak w biedrze, to z kasami nie ma problemu i nie blokuje kasy kilka razy przy każdych zakupach. A jak już się zdarzy że potrzebna jest interwencja pracownika to jest on na miejscu przy kasach. A w biedrze trzeba latać po sklepie i kogoś szukać, albo czekać aż kasjerka ze zwykłej kasy obok skończy kasować klienta i podejdzie odblokować
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Napster123: to jest jeden z lepszych wynalazków obok paczkomatów.

Dziwię się, że nie wszystkie supermarkety to mają. Pandemia to jest dobry pretekst do wprowadzenia czegoś takiego, bo wszustkoe kasy dałoby się wykorzystać, a nie jak do tej pory, że jest 7 kas, a tylko 2-3 z nich są czynne. Ludzie niech się nauczą obsługi. To nie jest budowa promu kosmicznego, do którego trzeba mieć tajemną wiedzę.