Wpis z mikrobloga

Mireczki, mam problem. We wrześniu zakupiłem wyremontowane mieszkanie z rynku wtórnego od biura pośrednictwa (kupili mieszkanie, wyremontowali, wystawili na sprzedaż - czyli flipperzy). Pomieszkałem 2 miesiące i zaczęły ruszać się płytki. Teraz fugi poodchodziły i jedną płytkę mogę normalnie wyciągnąć. Pod płytą zobaczyłem coś takiego (zdjęcie poniżej). Z tego co widzę jest to totalna fuszerka. Co mogę z tym zrobić, moim zdaniem jest to wada ukryta. Pomóżcie, Mireczki. Pisać do osoby od której kupiłem mieszkanie i niech to naprawiają na swój koszt czy jak? #mieszkanie #remontujzwykopem #remont #remonty #prawo #prawocywilne #odszkodowanie #flipmieszkania #flipperzy
DarkZizi - Mireczki, mam problem. We wrześniu zakupiłem wyremontowane mieszkanie z ry...

źródło: comment_1605948342xTO0WfVESKRkEHPdLP91dS.jpg

Pobierz
  • 139
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 87
@DarkZizi: kupowanie mieszkania po remoncie to najgorsza możliwość jaka istnieje. Albo nowe deweloperskie lub nawet bardziej surowe, albo z rynku wtórnego do pełnego remontu. Kupowanie po remoncoe zwykle oznacza wyższą cenę, #!$%@?ą jakość i nic zrobione pod siebie i zwykle remont generalny tak czy siak tylko za rok albo dwa
  • Odpowiedz
  • 0
@Felonious_Gru mam przyklejona płytkę na silikonie na ścianie bo kocioł gazowy okazał się mniejszy i trzyma się i elo pewnie do remontu nie odpadnie, a czemu miała by niby odpaść? Oczywiście ścina musi być gładka
  • Odpowiedz
@fraciu: ogarniasz w ogóle, ze u opa tak jakieś 50% plytki, w tym dwie krawędzie, wisi całkowicie w powietrzu?
I że pozostale są zrobione podobnie?
Zwykła terakota nie jest pod takie coś przystosowana, musi miec ze 25mm grubości zeby tak robić
  • Odpowiedz
@Felonious_Gru: to jest typowo na picuś sprzedaż. Pod spodem są płytki przesmarowane klejem na to nowe na placuszki. Kurna, chłop mógł trochę postukać płytki, to by usłyszał że jest zonk. Ja mam takie zboczenie, że u wszystkich stukam( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@DarkZizi: placki plackami ale tu widzę niezłe poziomowanie zważywszy że grzebień daje bodajże 8mm a tu z 2-3 cm na oko , więc ciekawe jaki poziom wylewka trzyma ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Zelazko_MPM chyba że w umowie jest zapis, że zapoznałeś się ze stanem technicznym mieszkania i nie będziesz rościł sobie prawo z tego powodu. To jest zapis często pojawiający się w umowach i jest to prawna rezygnacja z prawa rękojmi, bo w umowie między osobami prywatnymi istnieje taka możliwość. Wiem, bo tydzień temu podpisywaliśmy umowę na zakup mieszkania i zadbaliśmy o to, aby ten zapis zmodyfikowano.
  • Odpowiedz