Wpis z mikrobloga

@qqqruqq: AMD nic nie ma. Na pewno nei ma sterowników, a to wystarczający powód, by unikać ich kart. Tak było 20 lat temu, 15, 10, 5 i tak jakest teraz. ATI było marne, AMD też (przynjamniej dział graficzny, ale ten od procków - mimo hypu - dopiero dogonił Intela, który gniecie nadal 14nm xD i bardzo rozbudowanego skylake'a).

AMD może mieć krzem, ale sterowniki ma, miało i pewnie będzie maiło patologiczne.
Bez RTXa włączonego wymiatają, gorzej w grach gdzie są te technologie raytrajcingu. Nad tym murzą jeszcze popracować.


@CuckCuckKlan: A pamiętasz początki RT u Nvidii? -50% do osiągów, spokojnie, według mnie AMD powoli nadrobi i w tej kwestii, skok wydajnościowy jest ogromny tak czy siak. Kibicuję im, bo to oznacza coraz lepsze produkty w lepszych cenach, podobnie było z procesorami.
A pamiętasz początki RT u Nvidii? -50% do osiągów, spokojnie, według mnie AMD powoli nadrobi i w tej kwestii, skok wydajnościowy jest ogromny tak czy siak.


@TomdeX: Tego nie neguje i w sumie jestem pozytywnie zaskoczony, że tylko tyle im w sprawie RTXa brakuje ( pewno za sprawą projektowania konsol ). Nie zmienia to faktu, że użytkownika końcowego interesuje co dostaje tu i teraz za kasę. AMD po prostu jest o
Nie zmienia to faktu, że użytkownika końcowego interesuje co dostaje tu i teraz za kasę.


@CuckCuckKlan: Tyle że nie wszyscy potrzebują RT, dla mnie póki co w tym momencie nie jest to coś przełomowego na tyle, żeby tracić jakieś klatki na rzecz tego. To już typowo muszą być pisane gry pod to jako jeden z głównych elementów, żeby odpalając RT mieć przeczucie, że bez tego wiele się traci. Może Cyberpunk będzie
Troche mi sie podoba sytuacja amd w tym momencie. Śpie ogromnie na raytracing a na nową karte bule tylko i wyłącznie żeby valve index działał sprawnie, więc nie wyobrażam sobie w takim przypadku w ogóle rozważać zielonych.
@qqqruqq: czemu wstawiles akurat wyniki z 2k a nie np
4k? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

1. Wydajnosc nowych radeonow mnie zaskoczyla, nie bede ukrywal

2. Bedac na podobnym poziomie cenowym radeon nadal niestety bedzie tylko oferta dla fabow amd, dlss robi swoje, nawet jak ktos nie przepada za RT. Ta technologia powinna dosc szybko stac sie popularna w większości gier, bo keys po prostu swietna, daje niesamowitego
dlss robi swoje


a to nie jest tylko kwestia softwarowa, tzn. że amd mogłoby nawet do obecnie wydanych kart kiedyś swój odpowiednik dołożyć?

nawet jak ktos nie przepada za RT. Ta technologia powinna dosc szybko stac sie popularna w większości gier


zależy, bo na razie w większości implementacji polega na tym, że wszystko się błyszczy jak psu jajca ( ͡° ͜ʖ ͡°)

czemu wstawiles akurat wyniki z 2k
@qqqruqq:

zależy, bo na razie w większości implementacji polega na tym, że wszystko się błyszczy jak psu jajca ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Miałem ne myśli DLSS. W tym sensie, że nawet jeśli komuś nie jest potrzebne RT, to samo DLSS może się okazać niedługo czymś co wszyscy twórcy będą implementować, bo daje po prostu dużo do wydajności.

to po co kolejne dziwne ruchy wykonują po dotychczasowych dziwnych