Wpis z mikrobloga

Mam problem z tylnią przerzutka shimano XT, po wrzuceniu na największa zębatkę wózek napina się maksymalnie, a gdy redukuje na cięższe biegi wózek nie napina łańcucha, tylko zostaje w pozycji takiej w jakiej był na najlzejszym biegu, a łańcuch zwisa
Jaki może być problem, ostatnio przy zakładaniu łańcucha zobaczyłem ze hak chodzi ciężej, a nie tak luźno jak powinien.
#mtb #rower
  • 15
a nie tak luźno jak powinien.


@krokz: Hak powinien być na sztywno, najczęściej na dwie śruby z czego jedna do tego mocuje koło. Zrób zdjęcia.
hak za to chodzi lżej i mogę nim ruszać


@krokz: No to jest #!$%@?. Hak nie ma się ruszać. Zobacz czy śruby nie zgubiłeś albo czy nie jest luźno. Zrób zdjęcia.
@dran2: Jak popchne wózek na swoje miejsce to jest już okej, przez jakiś czas chodzi normalnie, ale po chwili znowu się blokuje, sprzęgło teraz zoabczulem ze w zasadzie nie ma znaczenia czy jest na off czy on, bo i tak wózek działa normalnie i można ruszać
Problem jest na 10-12 zebatce, poniżej się nie blokuje
@Bonnie_the_Cat: Teraz w sumie mysle ze to od tego czasu jak odebrałem od nich rower wózek ciężej chodził chociażby orzy zakładaniu łańcucha, kto wie co oni tam zrobili
Możliwe ze stało się to na przykład przez to ze jechałem na zaciągniętym sprzęgle przez bardziej wymagający teren?