Wpis z mikrobloga

Moja mama idzie do pracy na oddziale zakaźnym, czy taka maska jak na zdjęciu wraz z filtrami jak z linku będzie dostateczną ochroną? Wojskowa maska typu słoń odpada. Według opisu te filtry chronią przeciw gazom nieorganicznym, parom organicznym o temperaturze wrzenia do 65°C, amoniakowi, a także oparom rozpuszczalników i farb - https://magrosbhp.pl/produkt/pochlaniacze-filtry-do-maski-pelnotwarzowej-3m-6059-abek1-komplet-2szt-para/
#militaria #medycyna #sluzbazdrowia #koronawirus #pytanie #pytaniedoeksperta #bhp
źródło: comment_1605867699EYzMeczc0K7MIFRRbcJWSD.jpg
  • 13
@jast: w pracy obowiązują też czepki, gdyby jeszcze doszły do tego gogle i maska na półtwarzy to wtedy by się zrobiło za dużo pasków i sznurków z tyłu głowy i byłoby niewygodnie po jakimś czasie a dyżur to 12 lub 24 godziny, poza tym gogle by mogły szybko zacząć parować tak sądzę
@Stulejman_Beznadziejny: tego się tak nie dobiera, jak mówimy o 3M to reguła kciuka jest taka że S jest dla ludzi mających twarz dziecka (oraz dzieci), M dla wszystkich, L dla ludzi z dużą głową

ale prawidłowo powinno się przeprowadzić test jak na filmie

Niech będzie bezpieczna, ale tyle godzin w masce w której się ciężko oddycha nie wyjdzie na pewno na zdrowie, może jakaś maską z nawiewem?


@Koniorro: nic się
@jast jest troszkę inaczej, obciążać same płuca, nienormalnym dla nich obciązeniem, a poddawać ciało normalnemu dla ciała wysiłkowi fizycznemu.
Więc nie rozumiem co ty mi tu imputujesz.
@Stulejman_Beznadziejny: Ty sprawdź dobrze, czy filtry są P3 bo ja nie jestem taki pewien, nie jest napisane. P3=FFP3 . Filtry to są te białe nakładki w kształcie łezki nakładane na pochłaniacz. Być może pochłaniacz jest filtropchłaniaczem i ma jakiś filtr w sobie ale też powinien być P3. Pamietaj też, jeśli mama nosi okulary, że prawdopodobnie sie nie zmieszczą. Doradzałbym też, ze względu na wygode noszenia i redukcje wagi, na rezygnacje z
@jarokowa: nie przeczytałem posta od OPa - co do filtrów to się zgadzam, z uwagą że P3 ~ N99 więc wystarczą,

teoretycznie powinny być zmieniane często bo to jest środowisko z aerozolami wirusowymi, ale chyba nikt już tak nie robi (ta rekomendacja jest zachowawcza bo w przypadku wirusów to jest teoretyczne ryzyko)