Wpis z mikrobloga

@micherwicher: jeżeli jest słońce i panele ustawione pod optymalnym katem to znaczy, że będziesz miał 6,5kw na minutę luba 6,5kw na godzine. A produkcja dzienna to w uproszczeniu 6,5kw x liczba godzin i z tego ci wyjdzie ile masz zysku kWh dziennie. Jest jeszcze społecznik 0,8 który pokazuje realne zyski.
Jak masz penele na południe i moc "fotowoltaiki 6.5kW" to możesz się spodziewać że rocznie przynajmniej te 6.5MWh wygnereujesz... tak w skrócie - bo pewnie to Cię interesuje, ale oczywiście zależy to od wielu zmiennych (zacienień, kąta dachu, jak słoneczny jest rok etc.).
@Leo_12: @Mateos2: @kuncfot: @aurin: @piastun: @ThorPL:

dzięki serdeczne za pomoc Wykopki! Już teraz wiem o co chodzi. Mój dach jest idealnie na południe, wysoko, niczym nie zasłonięty, do tego w normalnym skosie, bez załamań. Liczę w takim razie na owocne zbiory ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeszcze jedno pytanie. Czy jak podłączę ładowarkę auta elektrycznego 7,4 kwh na 2h, to nawet w słoneczny
@piastun : jeśli zrobi mi elektryk oddzielny kontakt jednofazowy z tego trójfazowego to tak będzie? Przecież większość w domu mam jednofazowych i wtedy zawsze oddaje te 2/3 do sieci?

ładowarka wallbox w zestawie z Leafem jest 230 -> 7,4 kwh.
@micherwicher: Jak masz 3 fazy w domu, to na pewno masz to podzielone jakoś. Np kuchnia z 1 fazy, oświetlenie z 2 fazy itd. Falownik 3 fazowy oddaje do sieci prąd równo na każdą fazę. Więc np pracując z mocą 3 kw, na każdą fazę pójdzie ok 230V 4,35A. Jak będziesz miał ładowarkę 1 fazową to będziesz pobierał tylko 1/3 bieżącej produkcji instalacji PV