Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Pytanie odnośnie #covid19, głównie chodzi o #podrozujzwykopem.

Przed nowym rokiem lecę do #hiszpania, która od 23. Listopada wymaga ode mnie negatywnego testu na obecność wirusa. Bez testu czeka mnie kara pieniężna. No i tu mam problem...

Najbliższy #szpital gdzie wykonują testy jest 25km od miasta gdzie będę przebywał podczas świąt, i szpital oferuje dwie opcje- pierwsza, bez skierowania od lekarza za 480 zł, a druga ze skierowaniem (wtedy test jest za free). Tzn. wiadomo że muszę zabulić za wizytę, ale nadal na pewno będzie to mniej niż wspomniane 480 zł...

Na wynik testu należy czekać 72h. Jak mam to ogarnąć, skoro Hiszpania oczekuje ode mnie testu wykonanego nie później niż 72h w momencie przylotu?
Dodatkowo wymagany jest ode mnie papier gdzie jest napisany wynik testu po angielsku lub hiszpańsku, czego nie jestem w stanie otrzymać ze szpitala bo dostaję wynik testu na stronie internetowej, i / lub (?) poprzez smsa...

Dlaczego podróżuję? Bo muszę.

#koronawirus #ehhhhhhhhhhhhh #sluzbazdrowia
  • 12
@misiek735: Tak - jeśli lekarz zleca test - to dlatego, ze podejrzewa covid u pacjenta - w związku z tym pacjent do czasu wykluczenia choroby musi przebywać na kwarantannie - jest to dość logiczne postępowanie. Wyjątkiem są pracownicy służby zdrowia - na nich taka kwarantanna nie jest nakładana
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nicniemusze: dziękuję za info. Pozostaje mi w takim razie wiara w zmianę prawa. Absurdem jest dla mnie potrzeba posiadania testu przed przylotem tylko dlatego że Hiszpanii tak to się widzi. Zamykają możliwość turystyki poprzez tego typu podejście, dlatego wierzę że z czasem przyjdą po rozum do głowy i zmienią prawo.
A jak nie, to poszukam prywatnej miejscówki na zrobienie testu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pianinka: skąd ta pewność? Ja wiem że na oficjalnej stronie państwa Hiszpanii jest napisane o obowiązkowych testach przeciwko covid, ale za to nie ma informacji o karach jakie się otrzyma w przypadku braku takiego testu w chwili przylotu. To hiszpański dziennik ABC jako pierwszy zaczął pisać że kara jest od 3k do nawet 600k euro za brak testu, państwo oficjalnie takich kwot nie podało. Różowa jest z Hiszpanii i nie uważa