Wpis z mikrobloga

#perfumy #rozbiorka #rozbiorka71

TL:DR – Rozbióreczka sprawdzonych tanioch. Uniwersalne zastosowanie, całoroczne, bezpieczne na każdą okazję, łatwe do polubienia. Praktycznie same „safe blind buy’e” mające swoją własną renomę lub naśladujące w dobry sposób swoje droższe odpowiedniki.
Dla początkujących, dla odkrywców, dla powiększaczy kolekcji.
7 dobrych zapachów w zestawiku każdego po trochu (10ml) na spróbowanie za 83.50PLN lub do tradycyjnego wyboru na ml.

Hejo Mirasy!

Zapraszam Was do poczęstowania się tanimi, uniwersalnymi i bezpiecznymi na każdą okazję zapachami. Zebrało mi się dość sporo tych tańszych propozycji, które warto sprawdzić czy posiadać w swojej kolekcji, ale niekoniecznie potrzebujecie mieć ich pełną butlę. Ja również ich aż tyle nie potrzebuję. Podzielmy się zatem!
Tym razem do wyboru mamy dość sporo uniwersalnych taniości, znanych z poradnika, czy z tagu. Tanie, ale przyjemne propozycje. W większości są to różne motywy świeżości i czystości. Są zapachy reprezentujące swój własny urok, ale znajdziemy pośród nich również tańsze i dobrze wykonane odpowiedniki ich droższych braci.

Wydaje mi się, że jest to dość ciekawa opcja dla naszych początkujących tagowiczów, ale osoby poszukujące perfum „na co dzień ” również będą zadowolone. Bierzecie zestawik i znika problem zastanawiania się nad tym, by na jakieś jedne z nich się zdecydować – macie je wszystkie, poznajecie, wachlujecie, przebieracie….a jak już coś Wam wpadnie w oko i nos…to już prosta droga do nabycia własnego flakonu.

Tradycyjnie już u mnie – chciałbym zaproponować Wam zestaw, w którym znajdzie się 10ml każdej pozycji do wypróbowania.
W zestawie kosztującym 83,50zł już ze wszystkimi kosztami (soczki, butelki, paczkomat) znajdzie się 7 różnych zapachów po 10ML każdy. 7x10ML daje 70ml różnych, uniwersalnych, świeżych perfum, które starczą Wam spokojnie na długi czas i nie musicie się ograniczać do wąskiego wyboru.
Oczywiście nie jest on obowiązkowy, dostępne są tradycyjne rezerwacje na ml. A decyzję czy przy takich tanich okazach warto się rozdrabniać, czy też zgarnąć pełną pulę pozostawiam Wam…
Polecam, zapraszam!

Krótka charakteryzacja zawodników:
1.MOSCHINO UOMO? | (90ML)(0,6zł/ML) – klasyka włoskiej, męskiej aromatyczno-kwiatowej elegancji. Znak zapytania przy Uomo? (z włos. „mężczyzna?”) nie wziął się przypadkiem i jest przejawem swego rodzaju gry i kunsztu, z jakim te niesamowicie złożone i zadziwiająco zblendowane perfumy się zachowują.
W otwarciu męski charakter i pazur od samego początku. Ostry, odrobinę w stronę kolońskich klimatów podążający, z wyrazistym geranium, z odzywającymi się ostrościami kolendry, szałwii muszkatołowej i cedru. I nagle! Zaskakująca odmiana - w miarę podsychania i rozwoju zapachu na skórze robi się coraz bardziej aromatycznie-kwiatowo, momentami wręcz mydełkowo. Początkowe ostre nuty ulatują, ustępując delikatnym kwiatom. Drydown podąża już moim zdaniem w stronę kobiecego kwiecia. Zupełnie inaczej pachnie w swoich skrajnych fazach. Czysty, świeży, męski…uomo?

2. SALVATORE FERRAGAMO ACQUA ESSENZIALE BLU |(70ML)(1zł/ML) – kwintesencja “niebieskiego” zapachu. Cytrusowo-aromatyczno-świeży przyjemniaczek z charakterystycznym podpisem złożonym za pomocą połączenia bergamotki, zielonego kardamonu i paczuli…czyim? Oczywiście ten typowy dla siebie podpis złożył jeden z „największych nosów” perfumiarskiego świata, "El Maestro" Alberto Morillas . Niektórzy właśnie często porównują Aqua Blu do innego zapachu Morlillasa – Versace Dylan Blue, zapominają tylko o tym, że powstał on 2 lata po „niebieskiej esencji wody”. Skojarzania kierują ludzi również w stronę podobieństwa do Bleu de Chanel Chanel lub Bvlgari Aqva Pour Homme Atlantiqve i choć z każdego można jakiś wspólny mianownik podczepić, to jednak nie powinno być wątpliwości, że Acqua Essenziale Blu to dzieło samodzielne, swoimi ciekawostkami nie próbujące nikogo udawać. Dodajmy do tego świetne podanie lawendy, którą marka Salvatore Ferragamo już wielokrotnie nam się przedstawiała. Lekki sznyt ambroxanu i pudrowe „osłodzenie” całej kompozycji połączeniem fasoli tonki i kardamonu. I mamy komplet! Niebieski, ale nie letni, a całoroczny zapach, który sprawdzi się wszędzie tam gdzie go zabierzesz.

3. LALIQUE WHITE |(50ML)(0,8zł/ML) – ok…każdy wie bez wąchania jak pachnie letni, cytrusowy świeżak…ale czy aby na pewno? Na pewno mało jest w tak niebanalny sposób, jak na cytrusowe klimaty pachnących perfum.
Otwiera się kwaśnymi cytrusami z dużą dozą pieprzu. Trwają one przez całą długość zapachu, ale stopniowo przechodzą z ich kwaskowetej postaci, w zieloną (jakby trawy cytrynowej), aż po kremową postać. Chociaż sam zapach jest dość jednostajny, to sporo w tle prócz cytrusów się dzieje. Sporo ciekawego, co nie daje spokoju i wyróżnia go spośród setki innych świeżaków (sporo zielonych akcentów, jakieś kremowe przysłodzenie, dla mnie też trochę herbaciany vibe). Nowoczesny, czysty, świeży, energetyczny.

4. LALIQUE POUR HOMME LION | (50ML)(0,65zł/ML) - jak ktoś mi powie, że do dziadkowy zapach, to dostanie w cymbał. Męskość i elegancja na modłę „starej szkoły” klasycznego perfumiarstwa. Lew od Lalique to bogacie złożony bukiet zapachowych nut z których nie tak łatwo wyodrębnić „czynniki pierwsze”, ale można chyba skrótowo podsumować, że to lawenda, rozmaryn, cytrusy, mech dębowy i paczula grają tu pierwsze skrzypce. Chociaż na różnych akordach gra tu cała orkiestra. Całość układa się w drzewno-cytrusowo-aromatyczno-ziołowo-kwiatowo-lawendowo perfumy. Wiem, głupio to brzmi, ale tak jest. Intrygujące, charakterne, świeże i dżentelmeńsko eleganckie.

5. FRANCK OLIVIER EAU DE PASSION MEN | (50ML)(1,05zł/ML) – Pierwszy w zestawie oczywisty klon-naśladowca. Eau de Passion Men to bardzo dobrze wykonany odpowiednik klimatów Chanel Platinum Egoiste. I trzeba przyznać, że w tej roli radzi sobie całkiem nieźle – zarówno parametrowo jak i zapachowo.
Aromatyczny, świeżo-korzenny, cytrusowy, ostrawy męski sznyt. Zaostrzenie w postaci mięty pieprzowej, geranium, szałwii i goździków nadaje mu charakteru męskich ziół. Różne cytrusy zaś oraz wetyweria odpowiadają za świeżość mieszanki. Ma w sobie coś z szorstkiej, męskiej „chłodnej elegancji”.

6. [ZARA NIGHT POUR HOMME V]( https://www.fragrantica.pl/perfumy/Zara/Night-Pour-Homme-V-62365.html) (70ML)(0,6zł/ML) – Ogólnie to jestem z teamu „życie jest za krótkie na perfumy z Zary”, a na pytanie „co dobrego w Zarze na lato?” zwykłem odpowiadać, że….klimatyzacja, ale ten jeden, pierwszy raz kupiłem bilet do Hype Train’u, jaki w swoim czasie opanował ten zapach.
Tak. Jest to klon silnie inspirowany MFK Baccarat Rouge 540, ale błagam….z szacunku i celem zachowania odpowiednich proporcji odłóżmy wszelkie porównania na bok.
Pierwszy i jedyny słodki w zestawie. Kwiatowa słodycz nagietka, utrzymana trochę w słodyczy podobnej do waty cukrowej. O dziwo całkiem przyjemna propozycja, choć po suchym opisie nigdy bym tego nie powiedział. Tymczasem od pierwszej próby na ręce okazał się być przyjemny, a jego słodycz nie jest zbyt męcząca. Trwałość jak na Zarę zaskakująco dobra, projekcja jak na zapach którym jest "inspirowana" bardzo przeciętna. Godzinę, dwie towarzyszy bańka zapachowa, a dobre 6h obecność zapachu jest wyczuwalna i to wcale nie śladowa. Jak dla mnie spore zaskoczenie, a nie brakuje w necie opinii, że to najlepsze co do tej pory Zarze się udało.

7. GEPARLYS BLEU ROYAL | (70ML)(0,6zł/ML) – Producent min. Adnana, czyli popularnego zapachu Wykopka tym razem wziął się za kopiowanie Diora Sauvage EDP i całkiem fajnie sobie z tematem poradził. Kopia Sauvage EDP, czyli większa ilość pieprzu, lawendy i korzenne dodatki gałki muszkatołowej oraz anyżu, którymi właśnie wersja EDP się charakteryzuje. Wszystko w tym zapachu zgadza się z oryginałem, a różnice choć występują, to są naprawdę nieznaczne (ciut więcej ostrości gałki muszkarałowej / mniej kremowo podany ambroxan, ale za to w mniejszej ilości). Parametry nawet odrobinę lepsze od zapachu, który naśladują, a mam porównanie ręka w rękę. Sam Sauvage ma tylu samu zwolenników co szyderców. Ambroxan, bergamotka, pieprz i lawenda….cokolwiek by nie powiedzieć o jego syntetyczności, to ta kombinacja podoba się kobietom. Na co dzień sprawdzi się również jako daily scent.

Jeśli zdecydujecie się spróbować każdego, to kalkulacja zestawu prezentuje się następująco:
53zł wychodzi za soczki, 7 butelek po 2,5zł + 13zł paczkomat. Całość mamy 83,50zł ze wszystkim.

Dodatkowo już na straganie dobrać można sobie dobrowolne rozszerzenia innych tanich propozycji:

8.RASASI RUMZ AL RASASI ZEBRA POUR LUI (20ml) (2,2zł/ml) – Słynna Zeberka od arabów, czyli… AND STILL UNDISPUTED best Aventus clone. Jak pachnie sam Aventus, jak pachną jego inspiracje to doskonale wiecie i nie trzeba tu nic więcej dodawać. Jeśli ktoś Zeberki nie zna to najważniejsze co musi wiedzieć, to to, że jakość zastosowanych składników pozwala pokusić się o tezę, że pachnie dość naturalnie, co przy aventusowych klonach aż tak oczywiste nie jest. Na plusik dobrze wyczuwalne owocki i brzoza.

9. LATTAFA AL DUR AL MAKNOON SILVER | (60ml) (0,8zł/ml) – Najmniej w Polsce znana, kolejna arabska inspiracja Aventusa. Ananas, bergamotka, brzoza…skądś już to znacie prawda? Porównując z inną arabską interpretacją, będącą na przeciwnym biegunie popularności – Armafem CDNI EDT, dostrzegam jedną ważną zależność – większa naturalność, kosztem mniejszej projekcji i trwałości. Aczkolwiek myślę, że akurat w tym przypadku jest to mega dobry deal.
Lattafa Al Dur Al Maknoon Silver jest bardzo owocową i jednocześnie drzewną wersją Aventusa. Jeśli więc szukacie „ananasowego batcha” i lubicie wyraźną drzewną bazę w drydownie to warto spróbować. Jeśli w Armafie denerwowały Was sztuczne, syntetyczne cytrusy, to tu ich nie znajdziecie. Tanioszka, a uniwersalnego DNA Aventusa nigdy za wiele.

10. [SWISS ARABIAN SHAGHAF MEN]( https://www.fragrantica.com/perfume/Swiss-Arabian/Shaghaf-Men-23114.html) | (50ML)(0,9zł/ml) - Arabska Aqva Amara. Nie chamski klon, ale dla mnie coś podobnego. Jest słodko, świeżo, wodniście, cytrusowo, nieco też korzennie.

Pozostałe dostępne:
11. Eros Flame EDP | (60ML)(1,7zł/ml) – Eros w wersji cytrusowo-pieprznej
12. DOLCE&GABBANA LIGHT BLUE EAU INTENSE | {80ML}(1,8zł/ml)
13. AL HARAMAIN LEATHER OUDH | (50ML)(1,3zł/ml)
14. PENGUIN ORIGINAL PREMIUM BLEND | (50ML)(0,9zł/ml)
15. NIKOS SCULPTURE | (30ML)(0,6zł/ml)
16. RASASI SHAGHAF | (20ML)(1,1zł/ml)
17. ADNAN B AMBRE NOIR | (20ml)(1zł/ml)
18. ADNAN B NOIR | (50ml)(1zł/ml)
19. ADNAN B ARCADE NOIR (50ml)(1zł/ml)
20. Just Jack Neroli (30ML)(0,6zł/ml)
21. JEANNE EN PROVENCE ACQUA | (30ml)(0,4zł/ml)
22. [JEANNE EN PROVENCE BOIS D'OLIVIER & CADE]( https://www.fragrantica.pl/perfumy/Jeanne-en-Provence/Bois-d-Olivier-Cade-16914.html) | (30ml)(0,4zł/ml)
23. JEANNE EN PROVENCE LAVANDE & VETIVER | (30ml)(0,4zł/ml)

Dla Waszej wygody i pełnej olfakto…zapachowej przygody proponuję poniższy zestaw:
A. ZESTAW KOMPLECIK 7x10ML – 7x10ML każdego + szkło + wysyłka = 83,50 PLN (Dostępnych max 5 zestawów)
B. ZESTAW WROCŁAW 7x10ML – 7x10ML każdego + szkło z odbiorem – 70,50 PLN
Tradycyjne rezerwacje na ml dostępne.

ZASADY:
Jako, że poruszamy się tanioszkach, miałem nadzieję wysłać promocyjną „lekkąpaczką” 10zł za paczkomat, ale ta promocja się już skończyła, więc wracamy do starej ceny - 13zł
Z tego samego powodu odlewamy każdy zapach od min 10ml.
Możemy też spróbować pobawić się z OLX i wysyłką za 1zł, ale nie wiem jeszcze jak to działa. Tylko paczkomatem, na Waszą odpowiedzialność i z wydłużonym czasem oczekiwania mogę się zgodzić. Przy wysyłce OLX min. 2-3 dekanty – wybaczcie ale nie widzi mi się bawić w 50 paczek po 1 dekancie.

Wysyłka paczkomat – 13zł; paczkomat OLX – 1zł Płatność: BLIK/Przelew/OLX
Flakoniki zostają u mnie
Szkło brąz od decant pe el – 2,5zł/szt.
Tradycyjne rezerwacje na ml dostępne. Pojemności: 10ml; 20ml; 50ml
Odbiór osobisty - 71 Wrocław
Rezerwacje dla porządku proszę potwierdzać poniżej.

Polecam, zapraszam!
Seee - #perfumy #rozbiorka #rozbiorka71

TL:DR – Rozbióreczka sprawdzonych tanioch....

źródło: comment_1605714735JRdqxmdhpsQlyALZEwf1Ps.jpg

Pobierz
  • 33
  • Odpowiedz
KONIEC LALIQUE LION
Obecne stany magazynowe prezentują się następująco:


  • Odpowiedz
Koledzy dopisani :)
Obecne stany magazynowe prezentują się następująco:


  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Seee: Hej, jestem chętny na:
18 - 10ml
20 - 10ml
21 - 30ml jeżeli dasz we flakonie a jak nie to 20ml
Wysyłka OLX jeżeli można :)
  • Odpowiedz
@maniok: Zapisuję. Numerek 21 dam 20ml, bo jeszcze zostawiam sobie jego ponad 40ml, bardzo fajny wodny przyjemniaczek - udany klon Kenzo Homme.
  • Odpowiedz