Wpis z mikrobloga

Zaraz mnie tu pisowcem pewnie okrzykną... no cóż.. ¯_(ツ)_/¯ ..najwyżej...

Wszyscy jadą po PiSie w kontekście negocjacji budżetu UE i veta

Czy jest tu specjalista od procesu negocjacyjnego w UE?

1) Nie zapominajcie że w kontekście bezpieczeństwa militarnego zależymy od USA które naciska na zachowanie przez nas maksymalnej niezależności od UE.
Nie zapominajcie że UE nie ma ŻADNYCH zdolności zapewnienia Polsce bezpieczeństwa w przypadku Rosyjskiej agresji, lub rosyjskich nacisków jak na np. Białoruś.

2) Wydaje mi się że veto wywraca stół negocjacyjny i sytuacja się zeruje. Negocjacje musza zostać wszczęte od nowa a presja na negocjujących będzie wywierana przez kończący się czas - co może skłonić negocjujących do ustępstw.

3) Nie tylko polska potrzebuje tych pieniędzy, ale cała UE, także kraje które tak cisną na tą całą "praworządność", więc może takie veto spowoduje zmiękczenie ich stanowiska.

4) Pamiętacie jak Turcja podczas ostatnich negocjacji w ramach NATO.. zagroziła że zablokuje potencjalną pomoc USA (przez zablokowanie swojej przestrzeni powietrznej) dla Europy Środkowowschodniej, jeśli nie dostanie czego che... no i dostała... Może tak się właśnie negocjuje?
Bez przestrzeni powietrznej Turcji nie da się bezpiecznie wykonywać operacji napadu powietrznego.

5) Plujecie na pis i jego wyborców bo się sprzedali za 500+ (SAM JESTEM PRZECIWNIKIEM 500+) ..a sami nie macie nic przeciwko oddaniu suwerenności (sprzedaniu się) za kasę UE..

Moim zdaniem veto w tym przypadku zupełnie niczym nie grozi... podwyższa jedynie pozycję negocjacyjną vetującego.

Jestem otwarty na merytoryczną polemikę.. chętnie w obliczu merytorycznych argumentów zmienię zdanie.

#polska #uniaeuropejska #konserwy #neuropa #pis #bekazpisu
Pankrecik - Zaraz mnie tu pisowcem pewnie okrzykną... no cóż.. ¯\(ツ)_/¯ ..najwyżej......

źródło: comment_16056298721UuhgZAKeZy5tIRpcVnjgE.jpg

Pobierz
  • 18
Nie zapominajcie że w kontekście bezpieczeństwa militarnego zależymy od USA które naciska na zachowanie przez nas maksymalnej niezależności od UE.


@Pan_krecik: Nie zapominaj, że wbrew temu co krzyczą wykopkowe konserwy i amerykańskie szury, zmienia się administracja. Biden chce się bardziej angażować w NATO i chce większej obecności Amerykanów na terenach Europy. Więc tak, zależymy od USA a Biden jest gotowy to wziąć na barki.

Nie zapominajcie że UE nie ma ŻADNYCH
@Nox_:

czemu Rosja miałaby nas atakować?


z tego samego powodu z którego zaatakowała w ostatnich dekadach Gruzję i Ukrainę. Oraz z tego samego powodu z których atakowała Polskę w wiekach ubiegłych.

Wynika to z naturalnego dążenia rosyjskich elit do oparcia granic o naturalne przeszkody terenowe jak góry i morza.
Oraz parcia na zachód w celu stania się dla europejskich elit czymś więcej niż tylko zasobnikiem węglowodorów.
Jak myślisz, jak by zareagowali Polacy, jakby Polska nie dostała pieniędzy na odbudowę kraju i gospodarki po COVIDzie przez np. Hiszpanię?

Raczej byśmy przestali lubić ten kraj, co nie?


@Nox_: To wystarczająco tłumaczy twoją małostkowość.
Jak wiemy Hitler był Austriakiem więc zgodnie z twoim tokiem rozumowania.. powinniśmy nienawidzić Austriaków.

Prawdę mówiąc nie wierzę w to że wypisujesz te brednie za darmo...
Nie zapominaj, że wbrew temu co krzyczą wykopkowe konserwy i amerykańskie szury, zmienia się administracja. Biden chce się bardziej angażować w NATO i chce większej obecności Amerykanów na terenach Europy. Więc tak, zależymy od USA a Biden jest gotowy to wziąć na barki.


@Azaajaszz: Nie chwal dnia przed zachodem. Wydaje mi się że Ty chwalisz go jeszcze przed wschodem...Pamiętaj że naiwne obietnice przedwyborcze.. mało kiedy przekładają się na realia.
Założę się
Nie chwal dnia przed zachodem. Wydaje mi się że Ty chwalisz go jeszcze przed wschodem...Pamiętaj że naiwne obietnice przedwyborcze


@Pan_krecik: To nie kwestia chwalenia przed wschodem tylko jako takiego szacunku dla spokoju, który Biden może zagwarantować.

Rosja ma praktycznie jeden sposób prowadzenia polityki


Nope. Rosja wymusza 3/4 rzeczy polityką i działaniami skierowanymi przeciwko społeczeństwom. Wojsko to tylko pieczęć przyklepująca to co osiągnęli. Odsyłam do zapoznania się z ich doktryną wojenną, sami
@Pan_krecik: nie myl polski z turcją. My nie mamy ani twardej ani miękkiej siły negocjacyjnej. Ponadto w mechanizmie praworządności nie chodzi o narzucanie nam prawa czy ideologii tylko o przestrzeganie prawa i konstytucji którą sami uchwaliliśmy i tego pis sie boi. Boja sie ze skonczy sie wciskanie swoich do trybunalu i przejmowanie wymiaru sprawiedliwosci i tego ze za bezprawie, lamanie konstytucji i procedowanie ustaw bez zachowania porzadku prawnego zostans wyciagniete konsekwencje.
@zirytowana_plaszczka

Według Twojego toku rozumowania, każda umowa międzynarodowa oznacza utratę niezależności.


Skąd takie wnioski? Gdybyśmy się w którymś traktatów zgodzili na uzależnianie podziału środków budżetowych wewnątrz UE..od konkretnych wytycznych... to nie miałbym z tym problemu...

Ale tutaj mamy szantaż (albo zrobicie jak chcemy) albo zostaniecie pominięci przy podziale środków.
@gris123

nie myl polski z turcją.


Bez problemu moglibyśmy być na poziomie Turcji.. Dlaczego nie?
Wydaje mi się że żyjecie jakimiś komplekasmi...

Wbrew pozorom mamy bardzo istotne z punktu widzenia karty przetargowe.
Stanowimy jeden z najważniejszych elementow łańcucha dostaw niemieckiej gospodarki i bufor bezpieczeństwa..
Dla USA stanowimy kordon sanitarny pomiędzy wschodem i zachodem..
To położenie daje ogromne możliwości...trzeba po prostu przestać "jojczec", przestać oglądać się na innych i brać swoje sprawy w
@Azaajaszz

To nie kwestia chwalenia przed wschodem tylko jako takiego szacunku dla spokoju, który Biden może zagwarantować.


Przykro mi..ale jestem w 99.9999% przekonany że Twoje idealistyczne (naiwne) nadzieje.. zostaną bardzo szybko zbrukane..

I tu już widać, że ty nie masz pojęcia o czym mówisz. Że jedyne co przeczytałeś w temacie to jakiś artykuł wsieci czy innym gównie. A mi się nie chce tłumaczyć


No ale w całym spektrum wątków ten o praworządności
@Pan_krecik: to nie kompleksy tylko rzeczywistosc. To wlasnie ci prawdziwi polacy potomkowie husarii lecza kompleksy #!$%@? szabla, tylko ze ta szabla jest tepa, a my stracilismy ostatniego i tak niepewnego sojusznika w osobie trumpa. Biden postawi na niemcy i francje trudno sie temu dziwic