Wpis z mikrobloga

Jestem na drodze o jednym pasie ruchu z pierwszeństwem i chcę zjechać w lewo przecinając pas ruchu aut z naprzeciwka. Muszę przepuścić auta jadące z naprzeciwka i ustawiam się do lewej krawędzi jezdni aby przepuścić auta znajdujące się za mną które chcą jechać prosto lub chcą skręcić w prawo. Jeśli auto jadące z naprzeciwka również będzie chciało skręcić w swoje lewo to obydwoje wykonujemy manewr skrętu w lewo w jednym momencie. Co w sytuacji jeśli kierujący z naprzeciwka chce skręcić w lewo i wykonujemy manewr (ja w lewo i on w lewo) a z za niego z prawej strony wyjeżdża inny samochód jadący prosto? #prawojazdy #prawo #drogi #przepisy
  • 10
@BillyGugu: No tak. Muszę go puścić bo znajduje się na przeciwnym pasie. Ale jeśli ja tak jak i samochód z naprzeciwka wykonujemy manewr skrętu w lewo to czy ten samochód z tyłu jako że jest drugi w kolejce do skrzyżowania nie powinien zaczekać aż zakończymy manewr (jesteśmy już w trakcie) i po tym kontynuować jazdę prosto
I czy auto wyjeżdżające z za auta na przeciwko może w ogóle pojawić się na skrzyżowaniu, czy ona może omijać auto z lewej gdy auto z przodu wykonuje manewr @BillyGugu: czy ten z tyłu może wyskoczyć na skrzyżowaniu?
@BillyGugu: Ja nic ale widziałem dzisiaj taką sytuację i byłem ciekaw czy to było zgodne z prawem. Auto z naprzeciwka jedzie w swoje lewo więc chce przeciąć mój pas ruchu. Ja też chcę w swoje lewo więc chcę przeciąć jego pas ruchu. Dojeżdżam więc do auta z naprzeciwka i zaczynam skręcać w lewo tak jak i auto z naprzeciwka też skręca w lewo. Nagle samochód znajdujący się za mną omija mnie
@0x34: typ za Toba jak najbardziej mogl Cie ominac z prawej strony skoro Ty skrecales w lewo. Typ przed Toba nie upewnil sie przed wykonaniem manewru czy moze go wykonac.
Pilka krotka, fundamenty
1. Zanim wykonasz manewr upewnij sie czy mozesz go wykonac
2. Zasada ograniczonego zaufania