Wpis z mikrobloga

Plusujcie wielki sukces Pana Vateusza. Polska zawetowała budżet, dzięki czemu nie dostaniemy pieniędzy z funduszy odbudowy, ale i tak mechanizm praworządności wejdzie w życie. Gratulacje od wdzięcznego narodu, który nie dostanie oczekiwanych EUR. To był majsterszyk!

Xianist - Plusujcie wielki sukces Pana Vateusza. Polska zawetowała budżet, dzięki cze...

źródło: comment_1605539777RwRxIbIGMbBhZ2zNVdWSkF.jpg

Pobierz
  • 90
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Xianist: Unia bez Polski to lepsza Unia. Ja już nie liczę na to, że ten obsrany chlew warto sprzątać, mam tylko nadzieję, że pisowscy wyborcy i klakiery, których zresztą tyle na wykopie, pierwsi dostaną gruz do zjedzenia.
  • Odpowiedz
@Risthar: Unia, której nie podoba się r------------e trójpodziału władzy w Polsce domagała się przestrzegania przez polski rząd polskiej konstytucji. Wiesz, tego modelu i tego państwa, które przyjęli do Wspólnoty jako pełnoprawnego członka - bo nikt nie chce mieć drugich Węgier czy wręcz pełzającej Białorusi w swoich szeregach. Na co polski rząd powiedział "no przecież przestrzegamy", po czym dalej nie przestrzegali. No to UE, nie mając zbyt wiele narzędzi nacisku na takie okoliczności (bo nikomu nie przyszło do głowy, że jakieś państwo członkowskie może dostać takiego zajoba przeciw własnemu prawu i instytucjom demokratycznym) powiedziała "skoro dalej nie przestrzegacie, to nie będzie pieniędzy."

Na to Vateusz mówił "no ale przecież przestrzegamy!!!" w tym samym czasie, kiedy dalej nie przestrzegali. W międzyczasie Ziobro zaczął się domagać weta całego budżetu, no bo "PRZECIEŻ PRZESTRZEGAMY!!!" mimo, że nie przestrzegali (poza tym Ziobro nie lubi Vateusza więc każda podłożona noga to punkty w pisowskiej piaskownicy). Węgry powiedziały "no ale przecież przestrzegają", ale to orbanowskie Węgry więc nikt ich już poważnie nawet nie słucha. Ponieważ naczelnik też uważa że "PRZECIEŻ PRZESTRZEGAMY WY ZDRADZIECKIE MORDY" to Vateusz nie miał wyjścia i powiedział "no przecież przestrzegamy, a jak nie będzie hajsów to weto dla budżetu."

Efekt? Polska z Węgrami twierdzi że "no przecież przestrzegamy", ale to za mało żeby UE dała się przekonać i UE mówi "no to nie będzie hajsów, oto mechanizm wymagający przestrzegania żeby dostać hajsy." Tego zawetować się nie dało, bo wymagana była większość głosów (a po naszej stronie stały jedynie Węgry). Poza tym takie szantaże to nie w tej piaskownicy, nie ta liga. Polski rząd mówi "jak nie ma hajsów to będzie weto." UE mówi "no to bajbaj pierdyliard € jakie było na pomoc z covidem z okazji pakietu przyjmowanego z budżetem, a my przyjmiemy sobie zeszłoroczny budżet UE i pakiet
  • Odpowiedz
@WszystkieFajneLoginySaZajete: Wychowałem się na wsi, moi rodzice do dziś utrzymują się wyłącznie z gospodarstwa. Uwierz mi że te mityczne dotacje dla rolników to nie są nie wiadomo jakie pieniądze, żeby coś dostać to sam musisz sporo zainwestować i to korzystają głównie ci co chcą się rozwijać, a nie te dziady. Dotacji bezpośrednich, czyli takich co dostajesz niezależnie od tego czy stoisz czy leżysz, to moi rodzice dostają niecałe 5 tys
  • Odpowiedz