Wpis z mikrobloga

Drugi raz w ciągu ostatniej doby zdarza mi się następujący błąd: Mam przesyłkę, powiedzmy z Warszawy do Berlina. Mam też samochód gdzieś pod Warszawą. Wyznaczam mu trasę pod Berlin z przystankiem na załadunek w Warszawie. Dzięki temu gdy tylko skończy załadunek ruszy w trasę, a ja będę miał kilka godzin żeby mu przesunąć punkt docelowy na miejsce rozładunku [1]. Jestem pewien, że wyznaczyłem przystanek na załadunek, bo ikonka się zmienia z "paczki" na "widłaka". No więc loguję się po kilku godzinach i widzę, że samochód jest w połowie drogi, jedzie na pusto, a ikonka początku przesyłki zniknęła. I oczywiście, odpięcie przesyłki od samochodu i ponowne przypięcie działa i mogę mu wyznaczyć trasę od nowa, ale samochód zdążył zmarnować kilka godzin i kilkaset euro w paliwie.

[1] Tak naprawdę nie powinienem musieć tego tak robić. Powinienem móc ustawić jednemu kierowcy listę punktów do odwiedzenia, czyli załadunek Warszawa, rozładunek Berlin i elo, fire and forget. No ale czekamy na implementację tego.

@acars #spedsim
  • 4
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cochese: można wiedzieć jak odłączyłeś naczepę? Mi wyskakuje komunikat że pierw trzeba dostarczyć albo rozładować ładunek
@cors: Nie odłączyłem naczepy. Odpiąłem przesyłkę od samochodu. Tak, jak jest to opisane w FAQ:

In order to bring the shipment back to the map go to Market -> Accepted find the shipment and click on the red button next to the truck id.