Wpis z mikrobloga

Do quest2 lepszy kabel, czy na razie lepiej Virtual Desktop kupić i jechać bezprzewodowo? Coś się pod tym względem zmieniło po ostatnim update na korzyść jednego lub drugiego rozwiązania?

Na marginesie, jaki tani i dobry kabel 3m kupić jeśli nie tego polecanego Ankera, którego chyba nie da się kupić w Polsce?

#oculus #quest2 #oculusquest
  • 19
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Raffael: przed kupnem VD polecam jeszcze sprawdzić ALVR. Darmowy, open source. Miałem z nim problemy w pierwszym dniu używania, ale jak ogarnąłem co i jak, to działa nawet spoko. Wystarczy włączyć ALVR.exe na kompie, apkę na Oculusie i odpala się Steam VR.
  • Odpowiedz
@deviator: Virtual Desktop ma lepszą jakość na domyślnych ustawieniach i można ją jeszcze podbić. Kombinując z Debug Toolem można ustawić jeszcze wyższą jakość na Oculus Link ale kosztem wydajności.

Jeżeli zależy ci na minimalnych opóźnieniach to po kablu, jak na komforcie i łatwości używania to po VD.
  • Odpowiedz
@deviator: od wersji firmware V23 link po USB wygrywa jakością z VD. Byłem super zadowolony z VD ale ma czasem przycinki. Więc do symulatora link, do strzelanek i tak będę używał VD bo super się gra bez kabla.
  • Odpowiedz
@Raffael: No właśnie to trochę dziwne, teoretycznie kabel powinien górować nad wifi w każdej kategorii. Do tej pory tak chyba nie było, ale tu sytuacja się zmienia z każdym update, więc nie wiem jak jest teraz. Marka HAMA kojarzy mi się z niekoniecznie trwałymi, akcesoriami z markeru, ale... kupiłem.
  • Odpowiedz
@deviator:

Low: 1728x1824
Medium: 2016x2112
High: 2496x2592

Jedyne co potrzebujesz to router z 5GHz w standardzie 802.11ac i przepustowością minimum 800MB/s w tym paśmie.
  • Odpowiedz
@Raffael: To dla 72Hz, czy 90Hz. Jeśli to drugie, to czy schodząc z odświeżania da się podbić rozdzielczość? Z tego co piszą po Internetach, chyba da się ogarnąć natywną rozdzielczość i 90Hz przez linka po update, ale nikt nie pisze czy da si to ustawić naraz.
  • Odpowiedz