Wpis z mikrobloga

Elo #rower owe świry ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Szukam bagażnika na dach samochodu (już słyszałam, że z tyłu auta jest be), żeby rower się trzymał, nie zabił nikogo na autostradzie. Używany pewnie będzie z kilka razy w roku, więc bez szału.
Pomóżcie!
  • 13
@r__k: Mam bagażnik dachowy Thule, jest świetny, szybko się montuje, rowery jadą bardzo stabilnie stabilnie - dla mnie jedno ale, ciężko mi samej wepchnąć tam rower, na drugi raz raczej pomyślałabym nad bagażnikiem na hak.
@Bukaa_: to dla niebieskiego prezent, więc powinien dać radę :D a wyraźnie mówił, że nie chce na hak, bo leci piach spod kół i się bardziej rower niszczy :/
leci piach spod kół i się bardziej rower niszczy


@r__k: serio? Na hak to imho najlepsza opcja, chociaż ma pewnie jakieś minusy: konieczność posiadania haka, dodatkowa tablica, zajmuje miejsce w domu/garażu, koszt zakupu i pewnie coś tam jescze może a wymyśleć.

Ale piach spod kół? Pomijajac już że przeciętne auto nie sypie piachem jak piaskarka, no to jescze rowery stoją tam na platformie, naprawdę trudno sobie wyobrazić żeby ten piach jescze
@r__k mam Thule freeride, jeżdżę z kumplami kilka razy w roku z Trójmiasta w góry polskie i zagraniczne. Zero problemów, mocowanie bagażnika to 3min a roweru 30s. Jedyny minus to spalanie. Przy trzech rowerach na dachu spalanie +4litry!
@r__k: mam bagaznik Thule VeloCompact od wiosny zeszłego roku. Strzelam że zrobiłem z nim jakieś 5k kilometrów z czego większość z wpiętymi 4 rowerami. Kompletnie nie kumam o co chodzi z tym piaskiem i brudem. Jechałem w deszczu, no i rowery wyglądały jak to po deszczu, ale na dachu by było to samo. Chyba, że nie wiem - ma to być jakaś offroadowa jazda przez pustynię, czy coś takiego.
@r__k: ale to się trochę offtopic zrobił, bo zasugerowałas, że budżet nie jest dowolnie duży, a platformy na hak to najdroższa opcja przewozu rowerów.

Więc wracając do dachowych: sam planuje kupić jakiś, bo czasem wiozę gdzieś niedaleko pojedynczy rower i miałbym wygodniej niż z platformą, a relingi i belki mam. Nie wiem jescze co to bedzie dokładnie za model ale raczej na 99% coś od Thule - znam tylko zadowolonych użytkowników.