Wpis z mikrobloga

Witam
Maślice czy Jagodno - która z tych lokalizacja jest atrakcyjniejsza we Wrocławiu?
Z której jest łatwiejszy dojazd do centrum,lepsza komunikacja, infrastruktura? które jest bardziej przyszłościowa?
Chodzi o zakup mieszkania - cena podobna, metraż podobny (lekko na korzyść Maslic)

#wroclaw #maslice #jagodno #mieszkanie
  • 16
  • Odpowiedz
@kinab: komunikacja to z Maślic, zdecydowanie. Przy stadionie masz 31 i 32, a dodatkowo stację kolejową z jednej strony Wrocław Stadion a z drugiej Wrocław Pracze, gdzie KD na Główny w moment jedzie. Ale jak autem to rano Królewiecka #!$%@? nie mniej jak Grota Roweckiego, Bradzka czy Buforowa. Zalezy gdzie pracujesz itp.
  • Odpowiedz
@kinab: Obydwie z lokalizacji nie naleza do lepiej skomunikowanych. Maslice, zalezy gdzie bo masz tam stacje pkp ktora mozna sie szybko dostac do dworca i w inne rejony miasta ale Maslice sa spore. Jagodno, niby ma powstac tramwaj ale kiedy kto to wie.
  • Odpowiedz
@kinab: powiem tak, jak ja bym kupowal mieszkanie to bym tam nie szukal :). Z tego co piszesz praca w centrum, mieszkanie na peryferiach. Kolega napisal ze jest 31,32, prawda, ale nie napisal, ze te tramwaje wcale tak szybko nie jada. Dojazd do pracy zajmie 40+ minut chyba ze kolejka.

W mojej ocenie bardziej rozwojowe jest Jagodno, niedaleko obwodnicy miejskiej, promesa tramwaju, zrobiona buforowa, od biedy kolejka z Brochowa ale
  • Odpowiedz
@kinab: z Jagodna dojedziesz do centrum dużo szybciej. Czy to autem, czy komunikacją - autobus buspasem przez większość drogi. Mityczne korki, o których wypisują wykopki pojawiają się tylko w godzinach 16-17 i to też nie zawsze. Ma być też niby przystanek PKP, ale nie interesowałem się gdzie konkretnie, bo tam nie mieszkam. Z imprezy też taniej wrócić uberem na Jagodno, niż Maślice.

Teraz niby mają zacząć budować szkołę przy Asfaltowej.
  • Odpowiedz
@kinab: Mieszkam na jagodnie, i całe szczęście, że tylko wynajmuje. Jak oddadzą wszystkie bloki, które są w budowie to dojazd do pracy będzie #!$%@?, a już jest nie za ciekawie. Odradzam Jagodno jeżeli nie lubisz chowu klatkowego.
  • Odpowiedz
@Ogau: @kinab: No nie wiem czy te korki sa mityczne. Mieszkam na hubskiej czyli 3 km od centrum na drodze do centrum z jagodna. O godzinie 8-9 Hubska stoi, doslownie stoi na calej swojej dlugosci. Teraz jak jest pandemia nie ma tragedii ale choroba minie to i korki wroca.
  • Odpowiedz
@hoszak: Hubska stanie tak samo, jak każda inna ulica we Wrocławiu. Jedynym wyznacznikiem w tym mieście jest odległość od miejsca x, bo z każdego kierunku utkniesz w korkach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz