Wpis z mikrobloga

#perfumy #150perfum 290/150
Aqua di Parma Blu Mediterraneo - Mandorlo di Sicilia (1999)

Są takie perfumy, którym do ideału brakuje bardzo mało. Mandorlo di Sicilia czyli drzewo migdałowe z Sycylii to mało znana perełka która zdecydowanie zasługuje na większe zainteresowanie.

Cała seria Blu Mediterraneo pachnie wyjątkowo i nawet mimo nienajlepszych parametrów warto się im bliżej przyjrzeć. Nuty wcale nie wskazują, że w przypadku Mandorlo mamy przyjemność z perfumami na lato. Migdały, wanilia, balsam tolu, białe piżmo? to bardziej przypomina coś na zimę. Są tu jednak w otwarciu trzy składniki które pokazują, że jednak mamy do czynienia ze świeżym zapachem, mianowicie anyż, bergamotka i kwiat pomarańczy. Nazwa jednak wskazuje, że główne skrzypce powinny tu grać tu migdały i tak tez jest. Jeśli uważacie, że te orzechy pachną świetnie w L' Homme Ideal to po poznaniu Mandorlo di Sicilia zmienicie zdanie. Nie wiedziałem, ze ich genialny, słodko-mleczny aromat można pokazać w taki sposób jak tu. Perfumy pachną zarówno świeżo jak i przypominają jakieś ciastka z migdałami. Aromat ten pachnie wybitnie naturalnie.

Acqua di Parma słynie z kompozycji banalnie łatwych w noszeniu. Tu jest podobnie. Mandorlo di Sicilia jest wystarczająco świeża by nosić ją latem i wystarczająco kremowa by założyć ją gdy jest chłodniej. Słodkie i świeże aromaty sprawiają, że zarówno faceci jak i kobiety z powodzeniem mogą nosić te perfumy.

Parametry nie są jednak mocną stroną Mandorolo di Sicilia. Trwałość jest zaskakująco dobra i ciepło wanilii i migdałów jest wyczuwalne ponad 10 godzin. Projekcje czuję od siebie wyraźnie około 30 minut, następnie aromat gaśnie i czuć je jedynie bliżej skóry. Overspraying trochę pomaga i przy 10 psiknięciach będzie lepiej. Mając jednak dekant ze sobą można jednak się cieszyć dłużej i częściej

Wspaniały, wyjątkowy zapach na lato. Zamiast genialnych cytrusów, marka z Parmy pokazała jak zrobić letniego przyjemniaczka opartego na słodyczy migdałów. Wszechstronność, naturalność na plus, na minus projekcja. Do ideału zabrało niewiele.

zapach: 8,0/10
trwałość: 8,0/10
projekcja: 6,0/10
cena: 150 ml za 199 zl
dr_love - #perfumy #150perfum 290/150
Aqua di Parma Blu Mediterraneo - Mandorlo di S...

źródło: comment_1605432627d9SEZpiAF7sM99sJYgFEFQ.jpg

Pobierz
  • 23
@dr_love: potwierdzam, super zapach. Świetne są te migdały. Na mnie trwałość co najmniej dobra. Na moje nieszczęście bardziej spodobały się różowej i szybko ubywają. Mam w planach mieć każdy zapach z tej serii ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@dr_love: Przetestowałem prawie całą niebieską serię blu od AdP i totalnie nie mogłem się przemóc do tego zapachu. Ma w sobie coś drażniącego chemicznego, co pachnie trochę jak robienie ciasta z sody oczyszczonej, dodając aromat waniliowy i migdałowy no i kapkę anyżu.

Natomiast co mu trzeba przyznać to to, że jest oryginalny.
Cała seria jest prawie doskonała, ale parametry...


@jestemdileremicomizrobicie: Tak to jest z cytrusami. Znajdź za taką cenę cytrusy które leżą dłużej niż 4h. Cytrusy mają to w sobie, że szybko uciekają dlatego ważna jest baza, ale nie może być za ciężka bo zepsuje urok lekkości tych zapachów.
@dr_love na mnie Nio to jest porażka totalna. Trzyma się na mnie około godziny. Za tą cenę to wola o pomstę do nieba. Plus jest taki że zajebiście pachnie. Renaissance to inna sprawa - trzyma na mnie około 10h przy mocnej projekcji przez większość czasu.
@dr_love aż strach cokolwiek od nich kupować w takim razie. Sądziłem, że taka marka jak Xerjoff nie będzie się pieprzyć z reformulacjami przy zapachach za 15zl/ml i przy tym psuć sobie renomę.