Wpis z mikrobloga

#antyprzegryw #oswiadczenie #niepopularnaopinia

NIE WSPÓŁCZUJ PRZEGRYWOWI

Świnia w chlewie lubi najbardziej błoto, bo tak jej wygodnie. Z Twojej perspektywy to coś niewykłego - jakże tak, w błocie? Brudzie? To niekomfortowe.

Z perspektywy świni jednak jest inaczej. Lubi swoje błoto. Dlatego jakakolwiek rozmowa z przegrywami nie ma sensu. Im jest tak dobrze, wygodnie i miło. Nie trzeba nic robić. "Raz w 2007 roku w szkole jeden taki michał powiedział, że mnie nie lubi, dlatego mam zniszczoną psychikę i jestem skazany na przegryw". Z pewnością słyszałeś podobne historie wielokrotnie.

Przegryw należy zdefiniować od nowa i przestać postrzegać go błędnie. Nie postrzegajmy przegrywu jako sytuacji niekomfortowej. Sytuacja niekomfortowa jest wtedy, kiedy twoja własna pozycja automatycznie jest bodźcem do zmiany, np. siedzisz sobie w domu i ci się majtki lekko wcisnęły w tyłek. Wstajesz na chwile, poprawiasz, jest to odruch, nie myślisz o tym. Przegryw to komfort i słowo klucz dla lenistwa, a lenistwo ma to do siebie, że dla ludzi o słabym charakterze wydaje się utopią bez żadnych ciemnych stron.
  • 1
@zielonzielon: wrzuć to pod #przegryw
ze swojej strony powiem, że zbytnio upraszczasz

Raz w 2007 roku w szkole jeden taki michał powiedział, że mnie nie lubi, dlatego mam zniszczoną psychikę i jestem skazany na przegryw

taa, jasne, raz xD