Wpis z mikrobloga

Relic (2020) - specyficzny film typu: coś niepokojącego się dzieje i w sumie nie wiadomo co, a jeśli już coś podejrzewamy to okazuje się że to zupełnie coś innego. Filmweb podaje że to horror, według mnie to raczej thriller z nutką psychologiczną i to dość fajny bo w osobliwy sposób buduje napięcie a przy końcowej scenie nadal zadajemy sobie pytanie: Co tu się własnie wydarzyło?

Polecam dla fanów gatunku.

#film #filmnawieczor #thriller #horror #opinia
  • 6
@Perdition:

a jeśli już coś podejrzewamy to okazuje się że to zupełnie coś innego


Zgaduję, że film jest tak prowadzony, że mamy domniemanego winowajcę ale teraz już bym wiedział, że winowajca jest inny bo mi jakiś Perdition na tagu wypieprzył spoilera xD Nie kłóć się, bo mam rację a jak tego nie widzisz to chyba nie ja mam problemy z czytaniem.
@Mega_Smieszek Niestety Panie wszystkowiedzący nadal nie odgadłeś fabuły bo film wyłamuje się z utartych schematów które przytaczasz. Jak coś więcej nie pasuje to daj mnie na czarną i po sprawie. Z bogiem.
@Perdition: Obejrzałem właśnie, fajny. Ale kompletnie się nie zgadzam z tym co napisałeś, dla mnie ogólna myśl filmu jest jasna, a zakończenie czytelne.

Ja bym fanom gatunku niekoniecznie polecał, bo to nie jest typowy horror, a raczej taki dramat posługujący się estetyką horroru.
@Sieloo: Dla mnie zmyłką był gatunek filmu, spodziewałem się czegoś zupełnie innego, w trakcie dopiero wyjaśniło się o co tak naprawdę chodzi. Ważne że film zaskoczył, przynajmniej mnie.