Wpis z mikrobloga

Mialam wlasnie najwiekszy plot twist tego roku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mam wlasciciela mieszkania, ktory jest nieco dziwny. Mianowicie nie widzialam czlowieka na oczy (zostalam poinformowana przez agencje, ze mieszka w Gdansku i nie bywa w ogole w Krakowie).
Nie byloby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, ze jest dziwny uklad z ludzmi mieszkajacymi u góry. U mnie w przedsionku trzymaja wozek dzieciecy i jakies rupiecie, o ktore sie potykam dzien w dzien.

No wiec okazalo sie dzis zupelnie przypadkiem, jako, ze wlasciciel kontaktuje sie ze mna przez agencje, ale jednak jak moj pies jest glosno, to dostaje rzeczowe raporty na sms dokladnie od ktorej do ktorej pies wyje. Zdarzylo sie to do tej pory 3 razy z czego jeden byl sluszny.

Napisalam wiec do wlasciciela mieszkania, ze nie bylo ciszy nocjej a ja wrocilam z drugiego konca miasta zupelnie niepotrzebnie i ze jednak prosze o przekazanie numeru sasiadom, bo chcialabym wiedziec na ile sytuacja jest pilna.

Plot twits wieczoru jest taki, ze okazalo sie, ze wlascicielem jest czlowiek mieszkajacy nademna, ktory ukrywa ten fakt i normalnie ze mna zamienia randomowe zdania po czym wysyla mi info o tym, zeby nie trzymac rzeczy w przedsionku (tam gdzie on trzyma wózek) przez agencje caly czas udajac, ze on to nie on xDD

Typ zgarnia codziennie wozek spod moich drzwi ale info o tym, ze nie moge trzymac butow przed drzwiami mieszkania do ktorego nalezy zamkniety przedsionek wysyla mi przez agenta z nakazem wykonalnosci xDD

Dodatkowo w mieszkaniu slychac prawie wszystko i czuje sie jak w domu wielkiego brata, w ktorym dostaje reprymende za kazdorazowe wyjscie z domu i narazenie bombelkow na zly sen przed 22:00 xD

Da sie jakos odzyskac kase od agencji za zatajenie informacji i nękanie lokatora?
Musialam sie wyzalic na wykopie, bo nie wiem co mam o tym myslec ^^

#pytanie #heheszki #mieszkanie #wynajem #icoteras
  • 27
  • Odpowiedz
zatajenie informacji i nękanie lokatora?


@eLL_Koza: z glowa wszystko dobrze? xd nie pasuje ci to zmien mieszkanie. koles prawdopodobnie ma dosc uzerania sie z podobnymi ludzmi i dlatego woli zalatwic wszystko przez agencje. kazdy kto wynajmowal mieszkanie/pokoj paru osob wie ze trafiaja sie takie przypadki ze czlowiek najwyczajniej nie chce sobie tym dupy zawracac.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 158
@hekktik: Place horrendalna ilosc hajsu za to mieszkanie i obsluge agencji po to, zeby nie miec kontaktu z wlascicielem. Ponadto mam psa wpisanego w umowie tak samo jak przedsionek jest czescia mojego mieszkania zgodnie z wpisem do ksiegi wieczystej. Co za tym idzie to on nie ma prawa z niego korzystac a nie ja, bo na czas najmu ja przejmuje role ownera lokalu mieszkalnego o konkretnym wpisie do ksiegi. Place terminowo
  • Odpowiedz
@eLL_Koza: zmien mieszkanie, jaki problem. upewnij sie ze masz takie gdzie pies nie przeszkadza. jak nie ma wlasciciela to pies potrafi wyc jak #!$%@? - nie mozesz sobie wyobrazic ze kogos to moze #!$%@? jesli przebywa dluzej w mieszkaniu w tym czasie? ja moge. jak bylem dzieciakiem mialem takiego sasiada i pies wyl jak #!$%@?. inne psy kladly sie spac albo cos robily a ten wyl w oknie jak #!$%@? -
  • Odpowiedz
Dziwna sytuacja. Agent był pewnie z jego rodziny.
Ciekawe czy zwiedza Twoje mieszkanie pod Twoją nieobecność ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@eLL_Koza: Wymień wkładkę w drzwiach. Masz do tego pełne prawo. A jeśli ubezpieczasz lokal to jeśli tego nie zrobiłaś w razie kradzieży ubezpieczyciel odmówi wypłaty odszkodowania.
  • Odpowiedz
@eLL_Koza: skoro nie jest to najtańsze mieszkanie w mieście ani nie znajduje się obok twojej pracy to nie ma żadnego argumentu za zostaniem tam. On na razie próbuje Cie wybadać, każdy jego wyskok będzie coraz większy aż dojdzie do tego, że zastaniesz go pewnego dnia w swojej kuchni jak będzie sobie robił kanapki i przy okazji wypuści psa na korytarz.

Juz to przerabiałem i żadna rozmowa nie pomoże. Jedyna rzecz która
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@eLL_Koza: od pośrednika nic nie odzyskasz, bo jego rola zaczyna się i kończy na połączeniu dwóch stron umowy. No i na posiadaniu OC. Nic więcej nie musi robić, żeby dostać prowizje.

Wynajmujący to faktycznie jakiś dziwak, ale prawa tym raczej nie złamał ¯\_(ツ)_/¯

Natomiast co do przedsionka - umowa albo jakiś protokół zdawczo-odbiorczy coś mówi o tym pomieszczeniu?
  • Odpowiedz