Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 627
Mirki,

Siedzę aktualnie w domu rodzinnym, bez dostępu do mojego PC. Mam na miejscu tylko starego gruza, który nie dawał rady z boxowym chłodzeniem, więc:

Przedstawiam wam P.S.N.T.P.A
W rozwinięciu:
Półautonomiczny System Nadzorowania Termiki Procesora AMD
xDDD

Cena: 20 złotych 91 groszy

Konfiguracja:
Nagrzewnica z Opla Merivy
Węże z OBI z ogrodowego
Pompka i blok z aliexpress kupiona parę lat temu, razem z 3$
Rezerwuar: duży wkład do znicza XDD

Wyniki:
Przed: podczas przeglądania internetu ponad 70 stopni
Po: w idle 18-19 stopni, po ponad 30 minutach testu w OCCT 44 stopnie xDDD

Jeszcze dam nadmuch na chłodnicę to może zejdę poniżej 40 stopni przy 100% obciążenia XDD

#pcmasterrace #komputery #diy ##!$%@?
Block3r - Mirki, 

Siedzę aktualnie w domu rodzinnym, bez dostępu do mojego PC. Mam...

źródło: comment_1605294967rJ246Kcpwi3oQw1Jf5WGp6.jpg

Pobierz
  • 53
  • Odpowiedz
temp w idle dziwne, musisz mieć zimno w chałupie


@PanKracy582: nie nie, to przez to, że ta pompka za 3$ ma takie ciśnienie i moc, że wodę rozkłada na wodór i ciekły tlen, i procesor chłodzony ciekłym tlenem schodzi poniżej temperatury otoczenia.

  • Odpowiedz
@hrumque: dioda przeciez jest w srodku procesora, ale mozliwe ze jest po prostu uszkodzona. Ta plyta ma jeszcze drugą w sockecie która pokazuje sensowniejszą temperaturę (kilka stopni więcej)
@PanKracy582: nie ma opcji na takie wartosci, temperatura otoczenia to 24 stopnie więc proc podaje zły odczyt - tzn mniejszy o kilka stopni
ale blok sprawdzalem reka i byl lekko cieply, natomiast woda osiagnela ponad 50 stopni
  • Odpowiedz
@PanKracy582: tylko rezerwuar normalny musze kupic, zeby nie wygladalo to tak tragicznie. Jeszcze dorzuce druga chlodnice w szeregu - nagrzewnice z jakiejs ciezarowki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

oprocz podkrecania musze jeszcze go odblokowac do 6 rdzeni, tylko wtedy czujniki temp w rdzeniach sie wylaczaja
  • Odpowiedz
@rhqq: masz na mysli te mosiezne zlaczki? jak bede mial dostep to je wydrukuje w 3d, na razie jest zalane woda destylowana wiec nie bedzie tak korodowac
  • Odpowiedz
@rhqq: ale wszystko jest alu, oprocz tych mosieznych zlaczek. Przyspieszona korozja bedzie tylko i wylacznie wtedy, gdy w ukladzie beda rozne metale (przez inna elektroujemnosc i tworzaca sie roznice potencjalow jony zawarte w wodzie zaczna odrywac material) a prosciej zmienic mosiezne zlaczki na inne, niz aluminiowy blok i aluminiowa chlodnice zmieniac
  • Odpowiedz