Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 268
Próbka komentarzy, które Konrad Berkowicz ukrył pod tym tweetem.


Prywatna firma, która może prowadzić biznes jak chce, zablokowała konto Korwinowi, Berkowicz płacze, że cenzura, po czym ukrywa (cenzuruje? ( ͡° ͜ʖ ͡°)) komentarze, które nawet nie są obraźliwe, a jedynie są niewygodne.

#bekazprawakow #neuropa #konfederacja #polityka
Soojin21 - Próbka komentarzy, które Konrad Berkowicz ukrył pod tym tweetem. 

SPOILER...

źródło: comment_1605251649ppEMay2zZusvQygtcAWVZG.jpg

Pobierz
  • 56
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 14
@Mistborn:

regulamin zobowiązuje nawet prywatne firmy, czy to za trudne do pojęcia?


No i posty, które wrzucał korwin łamały ten regulamin
  • Odpowiedz
@Soojin21: @Nox_: Z punktu widzenia prawnego to jednak dwie różne sytuacje: fb czy google to monopoliści, podobnie jak np. dostawca wody czy energii lokalnie i trudno stworzyć alternatywę lub to niemożliwe. Drukarnia czy sklep spożywczy to nie jest monopolista nawet lokalnie, więc idzies do innego. Tutaj byłbym ostrożny z nakładaniem ograniczeń, bo drugą sprawą oprócz wolności słowa jest wolność prowadzenia dg przez mśp. Czy to korwin czy inny szkodnik, jego
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 84
@djtartini1:

Z punktu widzenia prawnego to jednak dwie różne sytuacje: fb czy google to monopoliści


Skoro mechanizmy wolnego rynku doprowadziły do powstania monopolu, to chyba ok? Korwin i jego koledzy są teraz zwolennikami regulacji, bo akurat niewidzialna ręka wolnego rynku zadziałała na ich niekorzyść?

A tak w ogóle, to ten wpis jest nie tyle o korwinie co o cenzurowaniu komentarzy we wpisie, w ktorym berkowicz płacze o cenzurze
  • Odpowiedz
fb czy google to monopoliści


@djtartini1: przecież jest mnóstwo innych portali społecznościowych i wyszukiwarek. Nie wiem czy można coś nazwać monopolem tylko dlatego, że jest popularne.
  • Odpowiedz
@ghostface: Jeśli chodzi o fb to jeszcze można się spierać, ale na rynku polskim google jest monopolistą, czy też jest największą częścią oligopolu. Zwłaszcza prowadząc firmę czy chcąc dostać się do szerokiej widowni to jedyna opcja.
  • Odpowiedz
@Soojin21: Facebook sobie robi u siebie co chce?

LEWACKA CENZURA


Prawik wypieprza komentarze, które pokazują jakim jest wazonem?

Nie będę z tobą dyskutować lewaku, wyrzucam twoje komentarze i pyk czarna lista dla ciebie


Nie usunąłem chyba nigdy żadnego komentarza, ale niektórych prawików tak piecze dupsko, że usuwają masowo wszystko, to mnie bawi najbardziej xD
  • Odpowiedz
@Sabarolus: Nie, to nie wina google, stworzyli najlepszy produkt i chwała im za to. Monopolistę należy jednak kontrolować, bo zajął cały rynek. a trudno go zastąpić lub to niemożliwe. Tak, muszę korzystać z ich usług, sam doświadczyłem tego mając błędy na stronie Google przestało mnie indeksować na 3 miesiące, a ruch z innych wyszkiwarek jest znikomy (choć one indeksowały), przez co mało nie zbankrutowałem.
  • Odpowiedz
@djtartini1: a jezeli mamy np jedna apteke na wsi to jej wlasciciel moze miec prawo odmawiac sprzedazy jakiegos produktu mieszkancowi owej wsi ot tak po prostu? Jest wszakze monopolista na tym wybranym malym rynku.
  • Odpowiedz
zeby nie bylo - w jakiejs czesci się z Tobą zgadzam, ale albo takie zasady obowiazuja wszystkie sfery zycia albo zadnej ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Sabarolus: no właśnie- moim zdaniem tak, jeśli jest jedna apteka na kilkadziesiąt km. Sytuacja trochę teoretyczna, bo w większości przypadków tak nie będzie, ale tak- farmaceuta powinien mieć nakazaną sprzedaż, ogólnie i tak apteki to bardzo regulowana branża. Co innego sklep spożywczy
  • Odpowiedz
Skoro mechanizmy wolnego rynku doprowadziły do powstania monopolu, to chyba ok?


@Soojin21: Aj waj, to nie tak. Jeżeli powstał monopol, to znaczy że maczało w tym ręce państwo. Na wolnym rynku nie ma monopoli. Tak więc to wina państwa że Korwin dostał bana. Wszystko by się udało gdyby nie ten przeklęty socjalizm ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°
  • Odpowiedz