Wpis z mikrobloga

Skąd ludzie mają w sobie tyle energii i zapału do wszystkiego? Serio. Robią kariery, zdobywają tytuły naukowe, żenią sie, zdradzają, schodzą,rozchodzą, zakładają rodziny, poza regularnym dniem ćwiczą i mają jakieś hobby. Mi nie chcę się zwlec dupy z łóżka żeby coś zjeść a co dopiero wyżej wymienione. Nie z powodu snu, poprostu nie wiem po co miałbym to robić. Gówniane studia, gówniana praca, brak perspektyw na lepszą przyszłość, wrodzona wady wymowy deklasująca w pracach z kontaktem z klientem i pracach grupowych. Zresztą nawet gdybym osiągnął spełnienie zawodowe i dobrze zarabiał, wybudował dom, posiadał zeszłoroczny samochód, co by to zmieniło ? Swoją drogą dziwi mnie fakt że na świecie jest tak mały odsetek samobójstw, 80-90% ma gorzej od nas a chce im się pchać te taczki zwane życiem przez sto metrów mułu. Orientowałem się za pomocą psychologiczną no i tak, pierwsze pięć spotkań diagnostycznych 180zł każde, każde kolejne 150zł, więc pewnie wyszło by z 3-5k plus leki. To już wolę dyndać. O wizycie na NFZ nie warto nawet wspominać. Dziękuję jeśli chociaż jedna osoba przeczytała ten wysryw bez ładu i składu który nadaje się na nocną na wieczne zapomnienie.
#przegryw
  • 49
  • Odpowiedz
@Emnesti: Też się zastanawiałem, będą w podstawówce robiłem wszystko żeby nie chodzić do szkoły, a gdzieś tam na świecie ktoś inny uczy się pilnie na środku pustyni na jakimś kawałku obdartej dziurawej tablicy...
  • Odpowiedz
@Kreek: niestety, mimo, że postęp w jakichś tam tematach może być budujący, to prędzej czy później przyjdzie zderzenie z rzeczywistością i porównanie z innymi będzie druzgocące. Przykład?
- Robisz zdjęcia, podobają Ci się. Publikujesz w necie. Okazuje się, że takie albo lepsze foty robi przeciętna 12latka
- uczysz się po nocach programować. Idziesz na rozmowę o pracę i dostajesz zadanie którego nie umiesz rozwiązać. Okazuje się, że to zadanie z licealnego
  • Odpowiedz
@Emnesti: To że w krajach trzeciego świata nie ma tylu samobójstw to chyba efekt tego, że nie mają tak szerokiego dostępu do Internetu. Porównać mogą się z co najwyżej sąsiadem z wioski obok. Problemu z kobietami też nie mają, bo tam łaski nie świecą dupą i czekają na księcia z bajki tylko biorą co jest w okolicy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Emnesti: musisz zmotywować się żeby zacząć robić jakieś hobby albo znaleźć znajomych, cokolwiek co będzie cię w jakiś sposób rozwijać, a potem może będzie z górki. Wiem jak to u mnie działa - jak nic nie robię tylko przeglądam wykop/reddit/Tik tok ewentualnie do kogoś napiszę to absolutnie nic mi się nie chce, z łóżka wstaje zjeść, przenieść się w inne miejsce albo do toalety. Jak zacznę coś robić (lubię samochody więc
  • Odpowiedz
@Emnesti: najgorsze są social media, dzięki którym widzimy przekłamany obraz pełen samych sukcesów xd zrobiłam sobie kiedyś miesięczny detox od tego gówna i chyba nigdy nie miałam takiego wysokiego poczucia własnej wartości jak wtedy.
  • Odpowiedz