Wpis z mikrobloga

Ale ona #!$%@?. 0:39 - "Kobiety w Unii zarabiają przeciętnie o przeszło 14% mniej za wykonywanie tej samej pracy, co mężczyźni." Tymczasem w źródle, do którego się odwołuje (link pod filmikiem):

The ‘unadjusted’ gender pay gap provides an overall picture of gender inequality in hourly pay. This gap represents the difference between the average gross hourly earnings of men and women expressed as a percentage of average gross hourly earnings of men. It is called ‘unadjusted’ as it does not take into account all of the factors that influence the gender pay gap, such as differences in education, labour market experience or type of job.

Across the EU, women earn less per hour than men do overall. For the economy as a whole, in 2018, women's gross hourly earnings were on average 14.8 % below those of men in the European Union.


Pierwsza minuta - pierwsze kłamstwo. Nie żebym się tego nie spodziewał, ale większość pewnie nawet tego nie zweryfikuje.
S.....e - Ale ona #!$%@?. 0:39 - "Kobiety w Unii zarabiają przeciętnie o przeszło 14%...
  • 135
jeśli kobietom można płacić mniej za tę samą pracę, to dlaczego ci wyzyskiwacze-kapitaliści nie zatrudniają samych kobiet?


@teoria_wielkiego_przegrywu: Już jakiś soy boy powiedział ci, że dlatego, że boją się przejęcia władzy w firmie przez silne, niezależne kobiety? Bo nie chce mi się czytać
Chyba widzisz różnice pomiędzy ogarnięciem SWOICH brudnych gaci jak się żyje samemu a ogarnięciem gaci swoich, 3 dzieci i męża który w tym czasie jak ty jedziesz na ścierce w kuchni pierdzi przed telewizorem.


@Zgagulec: Ehh, i z takimi ludźmi muszę siedzieć na jednym portalu. Wytłumaczę to najprościej jak potrafię, może zrozumiesz, choć nie mam takiej nadziei. Jeżeli do utrzymania pewnego poziomu życia jest rodzinie potrzebna pewna ilość pracy, to jest
@ehhhh: o nic mi nie chodzi ( ͡° ͜ʖ ͡°) zwyczajnie podałem przykład. Wg Ciebie rozpisanie rekrutacji to nic. Tymczasem w korpo powstaje proces decyzyjny, wyznaczenie budżetu, HR nierzadko wydłuża cały przerabiałem. Zwracam zatem uwagę, ze to wydaje się banalnie proste i łatwe, ale w dużych strukturach wygląda to inaczej. Tyle ze łatwiej jest wypełnić lukę, przerzucić obowiązki. W małej firmie bywa inaczej. Znalezienie pracownika może być
@Sonnenschutzsysteme: @tranek: @Ravciu: jesteście typowymi prymitywami. Statystycznie jest oczywiste, że to kobiety robią prace wychowawcze, domowe i opiekę w większości, tym samym muszą rezygnować z kwestii pracy. I tak, częściej pracują na częściowe etaty, mniej godzin, bo doba ma 24h. Jak można ignorować fakt, że ktoś dba o dupsko męża i dziecii starszych i pisać, że jak ma być syf to będzie, jak ma nie być co jeść to
@Zgagulec: Ale czy to jest obowiązek? Są para, wiec chyba się dogadują? Do tego jest druga strona medalu. Mężczyzna wykonuje zwykle cięższe i - na rynku - lepiej płatne prace. Taka złota rączka zrobi Ci remont, naprawi auto, podziała z elektryka itd. Nawet jeśli robi to rzadziej i poświęci mniej godzin, to w ujęciu „wyceny” tejże pracy może być dużo do przodu.

Dobrnelismy do absurdu, w którym jakaś para ma do
@Faraluch: #!$%@? glupot i zadna to gospodarka - to co robisz w smoim domostwie to twoj #!$%@? problem. Nie bedziesz miec za to placone. Jak nie potrafisz sie dogadac ze swoim partnerem to jest twoj #!$%@? problem.
jesteście typowymi prymitywami


@dioxyna: Ewidentnie wszedł w gorące, nie da się ukryć. Mikroblog w formie.

Jak można ignorować fakt, że ktoś dba o dupsko męża i dziecii starszych i pisać, że jak ma być syf to będzie, jak ma nie być co jeść to tak będzie? Co to za stanowisko, oznacza, że nie macie za grosz szacunku za opiekę i tak będzie w tym zastanym kraju jeszcze długo.


Nie wiem, po
@Sonnenschutzsysteme eh, z takimi jak ty muszę suedzyec na jednym portalu.
Kobiety więcej czasu poświecaja na pracę od mężczyzn biorąc pod uwagę pracę zarobkową łączona z pracą opiekuńcza w domu, polecam zajrzeć do danych OECD, banku światowego i komisji Europejskiej na ten temat. Na temat bezpłatnej pracy opiekuńczej powstała masa opracowań i ekonomiści i socjolodzy jakoś bardziej widzą w tym problem od Pana wykopka.

Może tobie dla ciebie bez znaczenia jest kto
Wg Ciebie rozpisanie rekrutacji to nic. Tymczasem w korpo powstaje proces decyzyjny, wyznaczenie budżetu, HR nierzadko wydłuża cały przerabiałem.


@RonnieO: nie napisałem tego. Zwróciłem uwage jedynie na to, ze jesli pracownik pojdzie na macierzyńskie zaraz po zatrudnieniu, to caly proces rekrutacyjny mozna po prostu powtórzyć, kwestia jedynie budżetu. Plus, nie mówimy o wąskiej specjalizacji tylko o dość powszechnej i przeciętnie płatnej pracy księgowej.
Kobiety więcej czasu poświecaja na pracę od mężczyzn biorąc pod uwagę pracę zarobkową łączona z pracą opiekuńcza w domu, polecam zajrzeć do danych OECD, banku światowego i komisji Europejskiej na ten temat.


@Zgagulec: I co w związku z tym? Póki nie ma przymusu, nie ma problemu, to że powstają opracowania, to dobrze, bo przynajmniej mamy dane. Ale czy są proponowane rozsądne rozwiązania, nie sprowadzające się do jakiejś formy dyskryminacji?
@RonnieO: W każdym razie, jesli zamierzasz tylkk rzucać skrajnymi przypadkami zamiast podejść konstruktywnie do ogółu problemu, to myślę ze tutaj mozemy zakończyć dyskusje. Owszem, masz racje ze takie przypadki sie zdarzają, ale nie zmienia to faktu, ze kobiety maja mniejsze szanse na zdobycie bezpieczniejszej formy zatrudnienia, mimo ze pracodawce nie kosztuje to az tyle.
@Sonnenschutzsysteme: King's College London

14 January 2020

The gender gap in unpaid care work (UCW) is one of the most glaring manifestations of inequality between men and women around the world. Women perform75 per cent of such work globally, dedicating, on average, four hours and 25 minutes daily to it – more than three times men’s average of one hour and 23 minutes. 606 million women of working age perform
@dioxyna: Zwalanie winy na druga stronę. Jeżeli ja to krzywdzi, nie pasuje to chyba powinna o tym pogadać? Narzekanie na to, ze kobieta ma gorzej w sytuacji, kiedy często jest tak, ze ona się na to godzi, a w pewnym momencie przestaje jej to pasować, oskarża druga o wykorzystywanie. Wykorzystywanie jest wtedy, gdyby wymusiłby to wbrew jej woli. Jeśli kobieta ustępuje, to dlaczego żali się na mężczyznę?

Rozumiem, ze kobiety częściej
@RonnieO mamy XXI wiek i wiemy że ludzie nie żyją w próżni a socjologia i psychologia społeczna to są normalne dziedziny nauki które zajmują się badaniem wpływu społeczeństwa na role płciowe.

I w kolejnym komentarzu to pisze, z męskiej perspektywy wszystko jest ok bo to na was się robi, to nie wy koniec końców więcej czasu poświęcacie na pracę tylko kobiety. Jakbym była facetem i na mnie nie ciążyłby społeczny obowiązek robienia