Wpis z mikrobloga

Ale ona #!$%@?. 0:39 - "Kobiety w Unii zarabiają przeciętnie o przeszło 14% mniej za wykonywanie tej samej pracy, co mężczyźni." Tymczasem w źródle, do którego się odwołuje (link pod filmikiem):

The ‘unadjusted’ gender pay gap provides an overall picture of gender inequality in hourly pay. This gap represents the difference between the average gross hourly earnings of men and women expressed as a percentage of average gross hourly earnings of men. It is called ‘unadjusted’ as it does not take into account all of the factors that influence the gender pay gap, such as differences in education, labour market experience or type of job.

Across the EU, women earn less per hour than men do overall. For the economy as a whole, in 2018, women's gross hourly earnings were on average 14.8 % below those of men in the European Union.


Pierwsza minuta - pierwsze kłamstwo. Nie żebym się tego nie spodziewał, ale większość pewnie nawet tego nie zweryfikuje.
S.....e - Ale ona #!$%@?. 0:39 - "Kobiety w Unii zarabiają przeciętnie o przeszło 14%...
  • 135
@Sonnenschutzsysteme co to znaczy za tą samą pracę? W mojej branży praktycznie każdy ma minimalną i leci na prowizji. Jak baby słabiej handlują to logiczne że mniej dostaną choć na umowie mają takie same stanowisko jak faceci
A niewynagradzana praca to jest największe #!$%@? - zrobię coś lepszego od jajecznicy, spędze w kuchnii 3h. Jeżeli zeżrę to sam to wszystko ok, ale jeżeli zaproszę koleżankę na kolację to nagle jestem stratny 3x przeciętna stawka godzinowa w cateringu :D


@JimNH777: To jeszcze nic, co powiesz na taki przypadek: mężczyzna zajmuje się pracą zarobkową, a kobieta domem. Spędza ona N godzin zajmując się dziećmi, gotując, sprzątając itd. Oczywiście nie jest
@Sonnenschutzsysteme: jaka #!$%@? praca w domu, chcesz mieć syf - to nie sprzątasz, chcesz mieć czysto to sprzątasz, chcesz zjeść dobrze to gotujesz dobry obiad - długo, możesz zjeść też syf przygotowany w 5minut i tak ze wszystkim i to tyczy się facetów i kobiet. Wszystko zależy od tego w jakim standardzie chcesz żyć, a nie nazwałbym tego pracą - Twoja sprawa w jakich warunkach chcesz bytować :D
@Sonnenschutzsysteme: Już wiem jak wygląda ta sama wykonywana praca przez kobiety i mężczyzn ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przykład produkcja. Ło my silne kobiety pokażemy jak sie pracuje. Włącza ustawioną maszynę, #!$%@? milion sztuk ponad norme, a gdy kolejnego dnia coś jest nie tak i trzeba ustawić to o matko ja nie dam rady, ja się na tym nie znam i przymilanie się do operatorów weź mi pomóż
ja dalej nie kumam jak takie coś możnaby zorganizować. Tj. jakim cudem mając firmę mógłbym zapłacić kobiecie mniej na tym samym stanowisku i nie mieć całego aparatu państwowego na karku.


@JimNH777: moja siostra, księgowa z magistrem finansów i rachunkowości ma problem ze znalezieniem pracy na UoP, bo... no właśnie, czemu? Ja strzelam, że najpewniej dlatego, że firmy się boją, że pójdzie na macierzyńskie. Niedawno wyszła za mąż, ona i jej partner
@ehhhh: Chcesz powiedzieć, ze nie ma firmy, która w księgowości daje UoP. To gdzie ona się zgłasza? Takie rzeczy są w ogłoszeniach. Do tego z kolei mam przypadek odwrotny. Ksiegowa, która od razu zwiała na macierzyński, bo przecież po co pracować.
@RonnieO: Myślę że sytuacja jest na tyle zła, że w danym obszarze takich* firm może być bardzo mało + mogą one targetować umowy pod kandydatów nie tylko ze względu na doświadczenie, ale i też płeć i wiek. Moja siostra jest w wieku, w którym kobiety najczęściej zachodzą w ciążę.

Ksiegowa, która od razu zwiała na macierzyński, bo przecież po co pracować.


@RonnieO: No i co z tego? Firma przecież na
@ehhhh: Jak nie traci? Jeśli zwiała od razu to zanim rozpiszesz rekrutacje, znajdziesz, zatrudniasz, przeszkolisz to trochę minie. Mało tego, mniej chętnych jest na umowę zastępstwo, co nie dziwi. Nigdy nie wiesz kiedy wróci i co się wtedy stanie. Akurat miałem w mojej poprzedniej pracy taki przypadek. Ostatecznie odeszła, wiec nowa osoba mogła zostać.

Skoro jest w wieku, kiedy zachodzi się w ciąże, to ma już pewne doświadczenie. Czemu wcześniej nie
Jeśli zwiała od razu to zanim rozpiszesz rekrutacje, znajdziesz, zatrudniasz, przeszkolisz to trochę minie.


@RonnieO: Rozpisanie rekrutacji - nic, bo przecież przed chwilą zatrudniłeś osobę, masz wszystko gotowe. Znalezienie - w tym przypadku akurat księgowych jest dużo, nie brakuje chętnych do pracy. Zatrudnisz - nie rozumiem jak długo według ciebie trwa zatrudnienie xd Przeszkolisz - tak, to prawda, tutaj się zgodzę, to jest jedyna potencjalna strata. Choć w księgowości akurat jakoś
@Sonnenschutzsysteme To częsty problem wśród inteligencji, szczególnie takiej młodej, mają dużą wiedzę, są inteligentni, są oczytani, mają już jakąś reputację ale zdarza im się pisać "pod tezę" i naciągać fakty do własnego spojrzenia na świat. Taka już nasza natura, że nie jesteśmy obiektywni. Obiektywizm jest pewnie w wielu miejscach nieosiągalny ale zawsze trzeba do niego dążyć.

Tak w ogóle to przydałby się jakiś charyzmatyczny jutuber z dużą ogładą, który wytykałby błędy albo
@JimNH777 różnice w placach istnieją ale jest tu wiele czynników. Faceci bardziej agresywnie negocjują i są bardziej skłonni do zmiany firmy by dostać podwyżkę, z drugiej strony kobiety które negocjują nie są traktowane tak samo jak mężczyźni.
Google kilka lat temu zostało za to pozwane i okazało się że kobiety na tym samym stanowisku zarabiają więcej...bo oferuje im się niższe stanowiska i rzadziej są awansowanie pomimo kompetencji.
Ostatecznie jest wiele czynników, niektóre
@Sonnenschutzsysteme: chodzi o to że wielszosc pracy jaką wykonują lobiety jest nieopłacana a korzystają z niej także mezczyzni: w siekszosci domow nadal większosc wykonuje kobieta, odciążając tym system np opieki i pozwalając mężowi zarobić więcej bo też mu robi koło dupy, a potem ona pieniedzy nie ma wiec sie dazy do odwrocenia tego trendu i wyrównania prac domowych. Tzw różowa strefa gospodarki, ale co ja tłumaczę kretynom na portalu ze śmiesznymi
@Faraluch: Jak ktoś zaczyna rzucać kretynami, to wiadomo, że wpis wszedł w gorące. Odniosę się do tego tak, cytując mój poprzedni komentarz:

co powiesz na taki przypadek: mężczyzna zajmuje się pracą zarobkową, a kobieta domem. Spędza ona N godzin zajmując się dziećmi, gotując, sprzątając itd. Oczywiście nie jest to praca zarobkowa, gdyż pieniędzy do ręki nie dostaje, ale ona sama też żadnych do domu nie przynosi, a jednak za coś żyje.
@Sonnenschutzsysteme bredzisz, w darmowej pracy opiekuńczej nie chodzi o to że kobiety wykonują te pracę wyłącznie na rzecz siebie tylko na rzecz członków rodziny.
Kobiety wykonują więcej prac opiekuńczych na rzecz rodziny niż mężczyźni.

Chyba widzisz różnice pomiędzy ogarnięciem SWOICH brudnych gaci jak się żyje samemu a ogarnięciem gaci swoich, 3 dzieci i męża który w tym czasie jak ty jedziesz na ścierce w kuchni pierdzi przed telewizorem.