Wpis z mikrobloga

Ale ona #!$%@?. 0:39 - "Kobiety w Unii zarabiają przeciętnie o przeszło 14% mniej za wykonywanie tej samej pracy, co mężczyźni." Tymczasem w źródle, do którego się odwołuje (link pod filmikiem):

The ‘unadjusted’ gender pay gap provides an overall picture of gender inequality in hourly pay. This gap represents the difference between the average gross hourly earnings of men and women expressed as a percentage of average gross hourly earnings of men. It is called ‘unadjusted’ as it does not take into account all of the factors that influence the gender pay gap, such as differences in education, labour market experience or type of job.

Across the EU, women earn less per hour than men do overall. For the economy as a whole, in 2018, women's gross hourly earnings were on average 14.8 % below those of men in the European Union.


Pierwsza minuta - pierwsze kłamstwo. Nie żebym się tego nie spodziewał, ale większość pewnie nawet tego nie zweryfikuje.
S.....e - Ale ona #!$%@?. 0:39 - "Kobiety w Unii zarabiają przeciętnie o przeszło 14%...
  • 135
@Zgagulec - Lecisz absurdem dalej. Nie, podałem przykład o dzieciach i chrzcie, bo Ty powiedziałaś, że "nie mam pojęcia o wychowywaniu", gdy samemu i moi znajomi się z tym borykamy. To Ty weszłaś na poziom ataku personalnego, a teraz próbujesz mi wmówić, że to mój argument na podane przez Ciebie dane.

Oczywiście, że jest to forma przemocy. Nie masz pojęcia o moim wykształceniu, zawodzie, doświadczeniu, ale nie masz oporów przed tym, żeby
@JimNH777: no w małej firmie to nie przejdzie. W dużej - inny dział, z innym budżetem i voila masz bardzo podobne stanowisko, ale za mniejszą pensję. Akurat tam gdzie ja byłam nie wynikało to z dyskryminacji płciowej (kumpel z działu zarabiał jak ja), tylko z nastawienia góry i przebojowości kierowników, ale jak masz w 2 miejscach w firmie podobną robotę z różną płacą, to co za problem skierować kogoś do tego
No i co z tego? Firma przecież na tym zupełnie nic nie traci, poza tym że musi znaleźć kogoś na zastępstwo.


@ehhhh: Co ty #!$%@?? xD Kobieta idzie na l4 w trakcie ciąży, pierwszy miesiąc płaci pracodawca. Jak pójdzie na l4 na początku ciąży nie będzie jej prawie 2 lata, za które nalicza się jej normalnie urlop. Jak zajdzie od razu po macierzyńskim w drugą ciążę to pracodawca płaci jej 2x
obowiązkowy tacierzyński (...) Dodam jeszcze, że więcej obowiązków rodzicielskich dla mężczyzn pozytywnie wpłynie na życie rodzin, dzieci i dyskryminację w sądach.


@dioxyna: Dlaczego chcesz decydować o tym jak obcy ludzie wychowują dzieci i układają sobie życie? Płaczecie, że PiS wchodzi wam z butami w życie ale sama nie masz przed tym oporów ¯\_(ツ)_/¯

Czy ty byś tak ogólnie chciała, żeby prawo nakazywało dorosłym ludziom jak mają dzielić się obowiązkami domowymi? xD
@GienekZFabrykiOkienek: co ty srasz o jakimś l4 i drugiej ciąży xD Jeśli kobieta chce pójść na macierzyński przed urodzeniem, to musi złożyć wniosek o to, żeby pracodawca zaczął naliczać macierzyński wcześniej. Jakie niby kilkadziesiąt tysięcy? xd
@ehhhh: Pokaż mi kobietę, która nie poszła na l4 w 8-9 miesiącu ciąży. To jest miesiąc, za który płaci pracodawca. Przez okres macierzyńskiego nalicza się jej miesiąc urlopu, to jest drugi miesiąc na koszt pracodawcy. Przy średniej krajowej to jest ~15k które zakosztowała go ta ciąża, a to jest najlepsza możliwa wersja.
W wersji pesymistycznej to jest 7 miesięcy l4 + rok macierzyńskiego, potem kolejne dziecko, l4 + rok macierzyńskiego. Pracodawca
To jest miesiąc, za który płaci pracodawca.


@GienekZFabrykiOkienek: Nie prawda. Jeśli korzysta z macierzyńskiego przed narodzinami dziecka to ma odpowiednio krótszy urlop później.

to jest 7 miesięcy l4 + rok macierzyńskiego, potem kolejne dziecko, l4 + rok macierzyńskiego


@GienekZFabrykiOkienek: dobra, dalej mi sie nie chce odpisywac, bo widzę że to jakiejś marnej jakości bait...
@ehhhh: Jaki macierzyński przed narodzinami? xD Ja mówię o L4 a ty wyskakujesz z macierzyńskim.

dobra, dalej mi sie nie chce odpisywac, bo widzę że to jakiejś marnej jakości bait...


Ale potrafisz wskazać gdzie się mylę w tych wyliczeniach czy tak sobie trollujesz? ( ͡º ͜ʖ͡º)