Wpis z mikrobloga

Ale ona #!$%@?. 0:39 - "Kobiety w Unii zarabiają przeciętnie o przeszło 14% mniej za wykonywanie tej samej pracy, co mężczyźni." Tymczasem w źródle, do którego się odwołuje (link pod filmikiem):

The ‘unadjusted’ gender pay gap provides an overall picture of gender inequality in hourly pay. This gap represents the difference between the average gross hourly earnings of men and women expressed as a percentage of average gross hourly earnings of men. It is called ‘unadjusted’ as it does not take into account all of the factors that influence the gender pay gap, such as differences in education, labour market experience or type of job.

Across the EU, women earn less per hour than men do overall. For the economy as a whole, in 2018, women's gross hourly earnings were on average 14.8 % below those of men in the European Union.


Pierwsza minuta - pierwsze kłamstwo. Nie żebym się tego nie spodziewał, ale większość pewnie nawet tego nie zweryfikuje.
S.....e - Ale ona #!$%@?. 0:39 - "Kobiety w Unii zarabiają przeciętnie o przeszło 14%...
  • 135
  • Odpowiedz
@Zgagulec: @RonnieO: @dioxyna: Hm, nie neguję tego, że presja społeczna na kobietach (i na mężczyznach, tylko inna niż w tym wątku mówimy) istnieje, szczególnie na jakichś wsiach, ale jeśli chodzi o związek, to naprawdę jest kwestia dogadania się i ustalenia zasad.

Trochę dziwię się kobietom, które bardzo często biorą na siebie pracę + wszystkie obowiązki, a chłopa spychają to roli 'nic nie umiesz, źle robisz, przeszkadzasz, idź stąd'. Ja
  • Odpowiedz
@gdziesomojeokulary: piszemy o SYSTEMOWYM problemie, a Ty piszesz o swoim doświadczeniu. Statystyki potwierdzają, że problem istnieje, jest głęboko zakorzeniony w kulturze, potrzeba lat i zmian prawa (tacierzyński obowiązkowy itp). Dziękuję za podzielenie się subiektywnym spojrzeniem i doświadczeniem.
  • Odpowiedz
@RonnieO naukowcy zajmujący się tematem bezplatnej pracy opiekuńczej nazywają to dyskryminacja, skąd ten pomysl że masz lepszy ogląd na sprawę niż oni?

To że to głównie kobiety sprzątaja, gotują etc nie ma w sobie nic z 'natury' (gówniany argument ad naturum BTW), mężczyźni też potrafią to robić.

Można również nie być ignorantem i nie twierdzy ze żyjemy w próżni a nie w społeczeństwie wtedy gdy jest to dla nas wygodne. Mam nadzieję
  • Odpowiedz
@Zgagulec: "Gówniany argument ad naturum"? W takim razie może spojrzymy na studia czy zawody wybierane przez kobiety. Czy tu też powiesz, że to jest narzucone albo są do nich zmuszane? Widać sporą rozbieżność między kobietami i mężczyznami (i nie, nie mówię o pracy fizycznej, ale o pracy umysłowej). Trzeba mieć ogromne pokłady ignorancji lub poczucia krzywdy, żeby nie dostrzegać różnic między płcią.

Dlaczego nie odniesiesz się do kwestii wysiłku fizycznego, trudności
  • Odpowiedz
@RonnieO naukowcy są bardziej bezstroni niż przecietny wykopek. Widzę że nie potrafisz do siebie dopuścić myśli że możesz nie mieć racji.

W takim razie może spojrzymy na studia czy zawody wybierane przez kobiety. Czy tu też powiesz, że to jest narzucone albo są do nich zmuszane?


Znów wychodzi z ciebie zwykła ignorancja. Tak, wyobraź sobie że społeczeństwo i kultura ma OGROMNY wpływ na wybór zawodu, ostatnie badania wskazują nawet że większy niż
  • Odpowiedz
@dioxyna: Wiem, że istnieją systemowo tak jak wspomniałam na początku mojego komentarza. Ale jak macie zamiar zmienić cokolwiek systemowo, co jest zakorzenione w poglądach i wychowaniu ludzi? Wg mnie najlepiej zacząć od siebie i pokazywać innym kobietom, że to działa i że można być w szczęśliwym związku, jednocześnie nie będąc #!$%@?ą robota po sam sufit... Bo tak serio serio pytam - jaką inną metodą (umówmy się że spoty reklamowe, czy organizacje
  • Odpowiedz
bredzisz, w darmowej pracy opiekuńczej nie chodzi o to że kobiety wykonują te pracę wyłącznie na rzecz siebie tylko na rzecz członków rodziny.

Kobiety wykonują więcej prac opiekuńczych na rzecz rodziny niż mężczyźni.

Chyba widzisz różnice pomiędzy ogarnięciem SWOICH brudnych gaci jak się żyje samemu a ogarnięciem gaci swoich, 3 dzieci i męża który w tym czasie jak ty jedziesz na ścierce w kuchni pierdzi przed telewizorem.


@Zgagulec: Zasadniczo, to podobno
  • Odpowiedz
@gdziesomojeokulary: napisałam Ci wyżej, zmieniając prawo np uzależnić macierzyński od ilości pracy w trakcie ciąży (naginanie każdej ciąży do L4 to patologia) , obowiązkowy tacierzyński, rozbudowa przedszkoli i żłobków. Dodam jeszcze, że więcej obowiązków rodzicielskich dla mężczyzn pozytywnie wpłynie na życie rodzin, dzieci i dyskryminację w sądach.
  • Odpowiedz
@Zgagulec: Pracują fizycznie, ale lżej. Patrz np. kurierzy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Kobiety mają inne limity, a firma zarabia więcej na większych i cięższych paczkach, przy których jest też większe ryzyko jakiegoś urazu. Teoretycznie mężczyzna jest zatem bardziej wartościowy, ale z racji tego, że kobieta pracuje tyle samo godzin, musi dostać tyle samo kasy. Uważasz, że to sprawiedliwe?

Ale gdzie mam nie mieć racji? W tym, że
  • Odpowiedz
@dioxyna: Zdecydowanie się zgadzam. Tylko wg mnie warto zacząć od swojego najbliższego podwórka. Ja uczciwie mówię, że niestety nie potrafię i nie mam odpowiedniej wiedzy, by działać prawnie, jak zdecydowana większość kobiet. Ale mogę pokazywać zdrowe myślenie innym kobietom, bliskim mi.

Na przykład, gdy zamieszkałam z moim niebieskim i już wszystkie nasze 'ustalenia' weszły w życie, wiele znajomych pytało się jak nam się żyje, jak się dogadujemy i tak dalej. Kobiety
  • Odpowiedz
@RonnieO wykazujesz się ignorancją, twierdzenie że wiesz lepiej od wszelkich badań naukowych bo masz inny pogląd na życie to jest chłopsko rozumowa ignorancja.

Jaka jeda dana, jak to jest masa systemowych badań badających masę zmiennych vs twoje przekonanie i twoje 'wydaje mi się'.

Przeczytaj ze zrozumieniem publikacje o której wspomniałam a nie tworzysz jakieś chochoły.
Nigdzie nie napisałam że jest to jedna liczba, to jest złożony proces tylko wszelkie dane świadczą o
  • Odpowiedz
@gdziesomojeokulary: wiesz jak takie przykłady często zostają sprowadzone do stereotypów? Ludzie nie lubią rezygnować z przywilejów, a czasem po prostu się tego boją. Kobiety i ich partnerzy stwierdzą, że jesteś babochlopem a Twój partner to #!$%@?. Tak się wypiera problemy. Konotacje między wizerunkiem mężczyzny i kobiety "idealnych" bardzo silnie się mają z podziałem ról, avi z tym idzie obowiązków. Pewnie, przykład z zewnątrz jest spoko, ale trzeba też o tym mówić
  • Odpowiedz
@dioxyna: Oj wiem. Choć wiem, że gdyby ktoś tak powiedział o nas, to zostałby po prostu wyśmiany i sprowadzony na ziemię, ale to jest nasze podejście i kwestia naszego charakteru. I również wiem, że wśród moich znajomych żadna z osób by tak nie stwierdziła, bo osoby o takich poglądach ze znajomych wyeliminowałam. To jest bardzo trudny problem, bo mężczyźni też nie raz są wychowywani na dwie lewe ręce i to jest
  • Odpowiedz
@Zgagulec: @Zgagulec: Nie mam pojęcia o procesie wychowywania, chociaż sam mam 2 dzieci? Nie mam pojęcia o presji, mimo że wbrew otoczeniu nie ochrzciłem dzieci? Nie mam pojęcia o obowiązkach domowych, mimo że mieszkam i żyję z partnerką, z którą dzielę obowiązki? Nie mam pojęcia o psychologii społecznej, mimo że czytałem np. Crispa czy Wojciszke?

Właśnie weszłaś na poziom personalny. Atakujesz kogoś, bo się z Tobą nie zgadza. Próbujesz mnie
  • Odpowiedz
@RonnieO: każda kobieta która trochę wie o dyskryminacji popiera zrównanie wieku emerytalnego, @Zgagulec przecież o tym pisała. Tylko PiS zmienił dobry kierunek i znów uwstecznił te kwestię sprowadzając emeryturę kobiet do babciowania.
  • Odpowiedz
@dioxyna: Ale ja nie o tym. Jeżeli kobieta na emeryturze pobiera 50 tys. więcej niż zarobiła to czy to nie jest forma wynagrodzenia? Więcej czasu na emeryturze to nie jest forma wynagrodzenia? W pracy człowiek też otrzymuje różne benefity - np. premie czy pozapłacowe dodatki.
  • Odpowiedz
@RonnieO: z punktu widzenia indywidualnego dla mnie to nie wynagrodzenie. Nie wiem ile będę żyła, a przed emeryturą, gdy jest się jeszcze młodym i kształtuje karierę i co za tym idzie jakość życia w wieku starczym fajnie mieć na to wpływ a nie być uzależnionym od państwowych emerytur. Już nie wchodźmy w temat zdechłych emerytur bo pokomplikujemy. Moim zdaniem wiek powinien być zrównany i wspierana praca na emeryturze, ludzie doświadczeni też
  • Odpowiedz
@RonnieO Ja w komentarzach odnoszę się do źródeł, podałam Ci przykład publikacji i raportów którymi podpieram moje twierdzenia a ty wyskakujesz z tym że się znasz bo masz dwójkę dzieci i ich nie chrzciles.
To jest ta argumentacja?

jest to jeden z elementów przemocy psychicznej


Nie, nie jest. Może to być co najwyżej gish gallop ale to nawet nie jest to bo kręcimy się ciągle wokół jednego a ja odniosłam się w
  • Odpowiedz