Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć.
Z anonimowych, bo nie chcę ujawniać swoich poglądów politycznych na koncie, które jest związane z moją działalnością.

Widzę mnóstwo postów, w których mirki piszą, że od teraz nie będą głosowali na #konfederacja. Czy mógłby się ktoś podzielić na kogo teraz będziecie głosować?
Jaką partię powinienem popierać jeśli:
a) przede wszystkim chcę prostych i niskich podatków
b) jestem przeciwko 500+ i innym programom socjalnym
c) uważam, że kompromis aborcyjny powinien zostać nietknięty
d) jestem przeciwko zawieraniu ślubów przez osoby tej samej płci i adoptowaniu dzieci przez nich.
e) jestem przeciwko zabranianiu marszów równości oraz marszów niepodległości

Kolejność nieprzypadkowa, im wyżej tym większy priorytet.
Z wielką chęcią chciałbym zagłosować na kogoś innego niż konfederację, ale nie mam wyboru. Hołownia, PiS - wysokie podatki i socjal, Lewica - wysokie podatki, socjal i LGBT, KO - w kwestiach podatkowych lepsi niż PiS, Hołownia czy Lewica, ale 500+ i inny socjal chcą zostawić. PSL - nie znam programu, może ktoś przekona?
Zostaje konfederacja, z którą nie zgadzam się w 100%, ale nie widzę innej partii która pasowałaby do mnie w 100%. Jak żyć?

#polityka #4konserwy #neuropa #lewica #pis #ko #pytanie #pytaniedoeksperta

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5fad5b1549aa69000b708c1e
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Przekaż darowiznę
  • 20
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie ma na kogo głosować, należy utworzyć nowy PPR żeby było. Ale w dupie z tym:

c) uważam, że kompromis aborcyjny powinien zostać nietknięty

d) jestem przeciwko zawieraniu ślubów przez osoby tej samej płci i adoptowaniu dzieci przez nich.

e) jestem przeciwko zabranianiu (...) marszów niepodległości


Programy socjalne powinny w znacznej mierze zostać zastąpione pełnym zatrudnieniem, ale dla niektórych ludzi muszą być.
@rafxyz44: no to co pisał Bosak i RN nie jest pozbawione sensu jak tęczowi przedstawiają. Akurat u nas rynek pracy rozwija się niemal wyłącznie ilościowo a nie jakościowo, do prostych i/lub niskopłatnych prac. Zarządzanie jakością pracy, wydajnością czy automatyzacją to u nas leży i kwiczy. Dlatego potrzebowaliśmy hurtowo ludzi do pracy z UA i innych krajów. Teraz podczas covid odzywają się do nas firmy które rok temu odpowiadały "uuu panie za
@AnonimoweMirkoWyznania: Czyli w skrócie uważasz tak:

- Chcesz prostych i niskich podatków, bo państwo nie może okradać swoich obywateli, ale za to powinno się już wtrącać w ich pożycie małżeńskie.
- jesteś za kopromisem aborcyjnym, bo życie jest najważniejsze - no chyba, że dziecko poczęło się w wyniku gwałtu to łaskawie niech już matka ma możliwość zabicia swojego bachora

Jesteś typowym kucem w wersji light i pry tylu sprzecznościach najlepiej wciąż
@AnonimoweMirkoWyznania: W obecnym sejmie za usunięciem 500+ zagłosowałoby 5 osób, czyli 5 kucy, Ruch Narodowy i Bosak jako spadkobierca LPR są za wspieraniem "polskiej rodziny" i wcale nie są przeciw socjalowi. Więc nie traktuj tego priorytetowo, bo nikt tego nie wprowadzi. Liberałami jest spora część PO, Nowoczesna, część ludzi z PSL-Kukiz. Lepiej się nie przywiązywać tylko głosować na osobę, może do wyborów powstanie jakis nowy byt liberalny.
@AnonimoweMirkoWyznania: niskie podatki i brak socjalu nie jest wartością samą w sobie. Przede wszystkim ważne, by podatki były proste i sprawiedliwe, a budżet wydatkowany efektywnie. Brak redystrybucji i socjalu niestety też jest niekorzystny przez powodowanie rozwarstwienia społecznego, choć obecne programy nie likwidują problemów a jedynie wzmacniają patologie. Hołownia jest przede wszystkim za prostymi podatkami i efektywnym wykorzystaniu budżetu, wysokość podatków w jego rozumieniu nie jest problemem samym w sobie - problemem
@AnonimoweMirkoWyznania:

a) przede wszystkim chcę prostych i niskich podatków


KAŻA partia mówi, że chce prostych i niskich (dla zwykłych ludzi) podatków. Łatwo sobie tak gadać, gdy nie jest się u władzy. Jednak Konfederacja wyróżnia się, bo doprowadziła obietnice niskich podatków do nierealnego absurdu. W chwili obecnej niemal 1/3 wydatków budżetowych to emerytury. Są to wydatki, których nie da się ograniczyć. Jak więc chcą zbalansować budżet? Mówią: "sprywatyzujmy wszystko (ale nie media,
Jaką partię powinienem popierać jeśli:

a) przede wszystkim chcę prostych i niskich podatków

b) jestem przeciwko 500+ i innym programom socjalnym

c) uważam, że kompromis aborcyjny powinien zostać nietknięty

d) jestem przeciwko zawieraniu ślubów przez osoby tej samej płci i adoptowaniu dzieci przez nich.

e) jestem przeciwko zabranianiu marszów równości oraz marszów niepodległości


@AnonimoweMirkoWyznania: czyli wg neokomunistów czytaj dzisiejszej skrajnej faszystowskiej lewicy jesteś naziolem