Wpis z mikrobloga

Mam podejrzenia że chorowałem bezobjawowo na COVID, ponieważ mam zaburzony zmysł węchu. Bo to nienormalne że z dnia na dzień wszystkie kawy w domu zalatują mi zgniłymi owocami. Co w takim przypadku robić? Skontaktować się z najbliższym szpitalem? Zrobią mi testy na przeciwciała?

#pytanie #koronawirus #polska
  • 18
@nicspecjalnego: To co mogłoby jeszcze spowodować takie zaburzenia węchu jak nie COVID? Dosłownie z dnia na dzień mi się tak zrobiło. Wczoraj kawa pachniała i smakowała normalnie, a dzisiaj jak zgniłe owoce.
  • 0
@supra107 nie wiem mirku, w moim otoczeniu ostatnio duzo osob ma zaburzenia węchu i smaku. Ja w niedzielę ciągle czułam ocet. A w pon i wtorek nie miałam wgl węchu i smaku.
@nn-borg: Widzisz, ciekawe, bo jak na razie to tylko kawę odczuwam jako zgniliznę, i nie jest to jakiś wyjątkowo zawrotny zapach, po prostu nieprzyjemny. Mam nadzieję, że to nie będzie postępować i z czasem się wyrówna, tak jak raz z powodu przeziębienia mój słuch się "przestawił" i muzyka brzmiała dziwnie.
@zakopekk: Wiesz co, masz poniekąd rację. Wina najwyraźniej leżała po stronie nieumytego młynka do kawy. Pył się zepsuł, a potem to przeniosło się do świeżo zmielonej kawy. Po przeczyszczeniu smak się poprawił, teraz smakuje jak nieco gorsza kawa, ale to pewnie dlatego że kawiarkę umyłem na szybko. xD