Wpis z mikrobloga

@Demaxian

Niestety domyślam się odpowiedzi kto zabrał uniwersytety... sądząc po szacie graficznej niesionego transparentu jest to nawiązanie do książki Krzysztofa Karonia "Historia antykultury" więc uniwersytety mają zostać odzyskane z rąk krwiożerczych marksistów kulturowych, którzy jedyne czego pragną to zniszczenia cywilizacji zachodu i etosu pracy.
  • Odpowiedz
@captyn: myślę ze moze to miec zwiazek ze strategia "dlugiego marszu przez instytucje" postulowana przez komuniste Antonio Gramsciego, popierana przez komuniste Rudiego Dutschke. Pomysl byl taki, zeby komunisci, zamiast walczyc z uniwersytetami w owczesnym ich ksztalcie, po prostu sami zapisywali sie na uniwersytety. Jako pracownicy naukowi, komunisci maja dostep do umyslow studentow i moga je zatruwac marksizmem. Mysle ze wspomniany problem istnieje i transparent zawiera sluszny przekaz.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 80
@czaro05: tak? Ilu jest tych komunistów na uniwersytetach? Ilu na polskich uniwersytetach? Czy może bardziej prawdopodobne jest to, że na uniwersytetach są ludzie bardziej liberalni poglądowo i przez to nazywani niesłusznie "lewakami" lub "komunistami"? Jeśli to odzyskiwanie uniwersytetów ma być poprzez wydawanie książek, które najlepiej czytać w foliowej czapeczce to chyba wolę tych "komunistów".
  • Odpowiedz
@captyn: trudno powiedziec ilu, zwlaszcza ze nie spodziewalbym sie po nich afiszowania zanadto. Znasz przypadki prof. Budzynskiej, prof. Nalaskowskiego? To takie najbardziej znane przypadki. Ktos na wspomnianych profesorow musial te "wyroki" podpisywac. Albo jak na UW osoby z kadry naukowej manifestowaly uwielbienie marksizmu ramie w ramie z antifa. Z reszta nalezaloby sie domyslac ze polskojezyczni komunisci rowniez zastosuja sie do wezwania wymienionych przeze mnie komunistow.
  • Odpowiedz
Pomysl byl taki, zeby komunisci, zamiast walczyc z uniwersytetami w owczesnym ich ksztalcie, po prostu sami zapisywali sie na uniwersytety. Jako pracownicy naukowi, komunisci maja dostep do umyslow studentow i moga je zatruwac marksizmem. Mysle ze wspomniany problem istnieje i transparent zawiera sluszny przekaz.


@czaro05: aha, czyli chodzi o zwykłe przeoknywanie ludzi do własnych poglądów. Czyli to co robi dokładnie każde ze stronnictw politycznych czy światopoglądowych na świecie, z kościółkiem
  • Odpowiedz
@captyn: To jest właśnie najlepsze ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nawet zakładamy, że każdy wykładowca na uczelni to dosłownie
k-o-m-u-n-i-s-t-a i zakładamy, że komunizm =/= utopijna idea marksa, tylko jakiś stalinizm. I jest propagowany z całą mocą i stanowczością, gdzie tylko się da. Najbardziej skrajne z absurdalnych założeń. I nawet wtedy, jak wiele złego się dzieje?

Co na całym AGH, na mikroelektronice, inżynierii obliczeń, informatyce i robotyce
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 24
@skromny_chlopak: no właśnie to jest smutne, że ludzie autentycznie wierzą, że jacyś komuniści chcą przekazywać swoją ideologię polskiej młodzieży i trzeba nas przed tym bronić, a jednocześnie idą w marszu, który ma na swoim koncie między innymi podpalenie czyjegoś mieszkania. Chyba, że to też zrobili komuniści XD
  • Odpowiedz
@bacaa90: z tym, że czym innym jest przekonywanie do własnych poglądów poprzez np. pisanie artykułów w jakimś piśmie, czy choćby komentarzy na wykopie, a czym innym jest zatrudnianie się na uczelni, by przekazywać studentom np. takie interpretacje pewnych faktów, które stawiają w korzystnym świetle marksizm. O wykorzystywaniu władzy na uczelni w celu temperowania podwładnych, pracowników naukowych popełniających "myślozbrodnie" nawet nie wspomnę.
  • Odpowiedz
@skromny_chlopak: założyłem, że oczywiste jest, że rozmawiamy przede wszystkim o kierunkach nietechnicznych. No, ale dobrze, napisałeś komentarz.
@captyn @skromny_chlopak @bacaa90 chciałbym przypomnieć, bo zdaje się, że ignorujecie fakt, że nie ja wymyśliłem tę strategię, tylko wspomniany komunista Gramsci, a propagował ją między innymi Rudy Dutschke.
  • Odpowiedz
@skromny_chlopak: odnośnie AGH, to przypomniał mi się incydent, który spotkał prof. Tadeusiewicza. Mogę trochę przekręcić, ale było mniej więcej tak, że wyświetlił slajd zawierający coś prześmiewczego na zasadzie "aborcja jest zła, bo kto wie czy z tej małej kobiety (która jest zagrożona śmiercią w wyniku aborcji) nie wyrośnie atrakcyjna dorosła kobieta". Znaleźli się studenci, których skrzywdził ten slajd i poskarżyli się do przełożonego profesora. To jest właśnie ten moment, w
  • Odpowiedz
@Ciekawska_Genetta:
Karoń to jest niezły typ. Gdyby przemyślenia i inne "mundrości" Januszy zebrać w jedną ideę filozoficzną i ubrać w jakieś mądre słowa, to czołowym przedstawicielem tego nurtu byłby Krzysztof Karoń.
  • Odpowiedz
@skromny_chlopak: no ja na studiach technicznych miałem wykładowcę, który zamiast zajmować się właściwym tematem wolał głosić swoje poglądy. Co prawda nie były to poglądy komunistyczne, tylko korwinistyczne, ale może tak właśnie powinno być? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz