Wpis z mikrobloga

Czy zaległe smsy i połączenia przychodzące powinny się pokazać na telefonie, jeśli kilka dni temu wyjąłem kartę z telefonu, a teraz z powrotem ją włożyłem?

Mam taki problem, że właśnie tak uczyniłem kilka dni temu. Wiem, że pare osób z allegro/olx się ze mną kontaktowało, ale po ponownym włożeniu karty wyświetlił się zaledwie jeden zaległy sms, a wiem, że było ich co najmniej kilka i również co najmniej kilka przychodzących połączeń telefonicznych.
Czy to wina telefonu? Czy może sieci ( #plus ) ?
No i przede wszystkim - jak temu zaradzić?
Czy może to normalne, że pod nieobecność karty SIM w telefonie połączenia/smsy przychodzące "przepadają" (w co wątpię)?

Dodam, że jak karta jest w telefonie to nie ma żadnego problemu z brakującymi wiadomościami czy niedocierającymi połączeniami, wszystko działa jak należy. Tylko jak wyciągnę kartę (nie mam DUAL sima ...), to wtedy pojawia się problem.

#gsm #telefony #android #siecikomorkowe #sieci #orange #play #tmobile #njumobile #pytanie #smartfon #technologia
  • 4
  • Odpowiedz
@Filip69:
Połączeń ci nie pokaże, wiadomości w zależności od tego jak skonfigurowane ma centrum sms operator.
Dla przykładu orange
https://www.orange.pl/portal/map/map/faq_category?substart=1&faq=3980500&cat=3648462&cat2=3980358

Jak długo wiadomość jest przechowywana w Centrum wiadomości SMS?

Centrum wiadomości SMS przechowuje wysłaną przez Ciebie wiadomość maksymalnie przez 72 godziny. Czas ten jest skracany w okresie świątecznym do 24 godzin. Możesz go również zmienić w ustawieniach swojego telefonu.
  • Odpowiedz
@qvcijhkuszgjrbigqsjdtffienxdgdmua: Aaa takie coś. No to już wiele wyjaśnia. Ale nie wszystko.

Połączeń ci nie pokaże,

Ale np. Jak miałem kartę w telefonie, ale był rozładowany(wyłączony) i akurat ktoś wtedy zadzwonił, to po ponownym włączeniu przychodzi(ł) sms, że użytkownik o takim i takim numerze próbował się połączyć.
Teraz nic takiego nie mam, mam jedynie jednego zaległego smsa wyświetlonego. Chyba że plus ma jakoś bardzo krótki ten czas przechowywania, typu 24
  • Odpowiedz
@Filip69: W przypadku SMS-ów nadawca może ustawić datę ważności, po której sieć zaprzestanie prób dostarczenia SMS-a. To może być powodem, dla którego nie wszystkie SMS-y wysłane na dany numer dotrą na miejsce po jego połączeniu się z siecią w późniejszym czasie.
  • Odpowiedz
@Filip69:
Jeśli chodzi o ino dot. połączeń nieodebranych, to odpowiada za to usługa Kto Dzwonił. Można nią zarządzać za pomocą komend. Zerknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej.

Co do wiadomości SMS, to czas ważności, czyli czas przechowywania SMS-a w centrum wiadomości zależy po części od sieci, a po części od nadawcy wiadomości. Każdy Użytkownik może ustawić okres ważności SMS w swoim telefonie od 1 godziny, do maksymalnego.
  • Odpowiedz