Wpis z mikrobloga

Na świecie są dorośli ludzie, którzy malują "plastikowe żołnierzyki" i się nimi bawią - no i jestem jednym z nich. Ponieważ w wyniku pandemii, hobby jakim jest modelarstwo i gry bitewne zaczyna przeżywać mały renesans (w tym z tego co widzę, również na wykopie), chciałbym się was zapytać, czy bylibyście zainteresowani stworzeniem kompleksowego poradnika w którym krok po kroku opisałbym co zrobić, aby wejść w to hobby i nie dostać bólu głowy? Żyjemy w czasach, gdy dostęp do informacji jest bardzo łatwy, ale niestety dalej spotykam się z opiniami, że osoby potencjalnie zainteresowane rezygnują z przeróżnych powodów, takich jak brak talentu, czy natłok informacji, które trzeba sobie przyswoić. Możecie mi uwierzyć - próg wejścia jest stosunkowo niski, nie trzeba być artystą oraz nie musicie brać kredytów, aby cieszyć się tym hobby ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:
----------------------------------------
Prawdopodobnie zrobiłbym to w formie kilku części, podzielonych na zakupy, podstawy modelarskie i omówienie podstawowych założeń związanych z popularnymi systemami bitewnymi spod szyldu #gamesworkshop - na rynku są dostępne setki różnych systemów, ale z powyższymi mam najwięcej do czynienia, są popularne oraz łatwo dostępne w Polsce.
----------------------------------------
Jeśli tematy by się nie wyczerpały, zrobiłbym dalej jakieś AMA bądź FAQ z waszymi pytaniami i postarał się to potem jakoś pogrupować. Jeśli dalej byłoby zainteresowanie, to można byłoby pomyśleć nad poradnikami modelarskimi, jakimiś recenzjami produktów, czy coś. Nie chcę spamować innym, więc posty będę umieszczał pod tagiem #wykopowebitewniaki - możecie obserwować lub dać na czarno ( ͡~ ͜ʖ ͡°), albo zaplusować komentarz pod postem do wołania, gdy już udałoby mi się coś naskrobać.

#warhammer40k #warhammer #modelarstwo #bitewniaki #hobby

Pobierz
źródło: comment_1605095321J2w5fhOYpwfFxxKttH3t5E.jpg
  • 38
@Niewierny_Mops spadasz mi z nieba. Sam od dłuższego czasu chciałem się zacząć bawić, ale problem był w tym, że nie wiedziałem jak się za to zabrać (wh40k jakby co :D). Samo granie mnie nie interesuje (bo nawet nie mam z kim), raczej pomalowanie i postawienie na półce :D
@Pawel_Pe: wyczekuj zatem apdejtów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Szeregowy_Krasulak: Zdjęcia podkradnięte z wiki, napisałem ( ͡° ͜ʖ ͡°) z 40k, nekroni, wcześniej miałem romanse z innymi armiami nieudane, w tym z orkami, tau, marinsami, eldarami xD Z AoS: Skaveni, wcześniej bonesplitterz, ironjawz, kharadron overlords, nighthaunt i coś tam pewnie jeszcze mi przez ręce przeleciało. Ze skirmishowych systemów to nie mam czas wymieniać