Wpis z mikrobloga

Na świecie są dorośli ludzie, którzy malują "plastikowe żołnierzyki" i się nimi bawią - no i jestem jednym z nich. Ponieważ w wyniku pandemii, hobby jakim jest modelarstwo i gry bitewne zaczyna przeżywać mały renesans (w tym z tego co widzę, również na wykopie), chciałbym się was zapytać, czy bylibyście zainteresowani stworzeniem kompleksowego poradnika w którym krok po kroku opisałbym co zrobić, aby wejść w to hobby i nie dostać bólu głowy? Żyjemy w czasach, gdy dostęp do informacji jest bardzo łatwy, ale niestety dalej spotykam się z opiniami, że osoby potencjalnie zainteresowane rezygnują z przeróżnych powodów, takich jak brak talentu, czy natłok informacji, które trzeba sobie przyswoić. Możecie mi uwierzyć - próg wejścia jest stosunkowo niski, nie trzeba być artystą oraz nie musicie brać kredytów, aby cieszyć się tym hobby ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:
----------------------------------------
Prawdopodobnie zrobiłbym to w formie kilku części, podzielonych na zakupy, podstawy modelarskie i omówienie podstawowych założeń związanych z popularnymi systemami bitewnymi spod szyldu #gamesworkshop - na rynku są dostępne setki różnych systemów, ale z powyższymi mam najwięcej do czynienia, są popularne oraz łatwo dostępne w Polsce.
----------------------------------------
Jeśli tematy by się nie wyczerpały, zrobiłbym dalej jakieś AMA bądź FAQ z waszymi pytaniami i postarał się to potem jakoś pogrupować. Jeśli dalej byłoby zainteresowanie, to można byłoby pomyśleć nad poradnikami modelarskimi, jakimiś recenzjami produktów, czy coś. Nie chcę spamować innym, więc posty będę umieszczał pod tagiem #wykopowebitewniaki - możecie obserwować lub dać na czarno ( ͡~ ͜ʖ ͡°), albo zaplusować komentarz pod postem do wołania, gdy już udałoby mi się coś naskrobać.

#warhammer40k #warhammer #modelarstwo #bitewniaki #hobby

Niewierny_Mops - Na świecie są dorośli ludzie, którzy malują "plastikowe żołnierzyki"...

źródło: comment_1605095321J2w5fhOYpwfFxxKttH3t5E.jpg

Pobierz
  • 38
@Niewierny_Mops przez chwilę z kumplem się zastanawialiśmy (mamy tą wersję do 10 figurek co można grać na 3 zespoły, dokładnie nie pamiętam graliśmy 10 lat temu) ale po pierwsze czy nie zbankrutujemy a po drugie mam mało miejsca na to ;(
@jak5z: wiele osób właśnie uważa, że trzeba wydać olbrzymie ilości pieniędzy, albo posiadać dużą ilość miejsca do gry, podczas, gdy właśnie obecnie mamy dużo alternatyw dużych gier bitewnych, które wymagają np. rozłożenia małej planszy, która zmieści się na przeciętnym stosliku kawowym z ikei, np. Warhammer Underworlds - gdzie pudełko startowe za 180-190zł zawiera wszystko czego potrzeba na start do grania we dwie osoby ( ͡° ͜ʖ ͡°)
albo kupię na rynku wtórnym jakieś figsy których nikt już nie używa za jakieś drobne pieniądze typu złotówka za figurkę


@TotalDisaster: Oj tak byczq +1 - można wtórnie dostać bardzo dużo tanich figurek do malowania.

Wtedy interesowało mnie bardziej granie niż modelowanie/malowanie a teraz na odwrót


@TotalDisaster: nawet nie wiesz jak dużo ludzi odbija się od tego hobby z powodów modelarskich - chcą pograć, ale malować niekoniecznie - to też
@Niewierny_Mops: Jeśli tag #bitewniaki, grzechem byłoby nie wspomnieć o systemie WB 95 oraz B 35, chociaż stricte nie jest to związane z modelarstwem. Pamiętam że Italieri miało swojego bitewniaka związanego ze starożytnością, Mirage ze swoją serią o Kampanii 1939 i jak kolega wyżej wspomniał Ogniem i Mieczem. Problem systemowy Warhammera jest taki, że już na początku trzeba wyjaśnić różnice między Sigmarem a Warcry, o tyle fajniej, że tak naprawdę tylko