Wpis z mikrobloga

Jak myślicie, czy klocki Lego mogą stanowić dobrą inwestycję?
Na przykład gdybym kupował dzisiaj klocki wydane na przestrzeni ostatnich 5 lat i tak trzymał nierozpakowane przez następne 30 :d Wiele zestawów sprzed kilkudziesięciu lat dzisiaj zyskuje ładne ceny, jednak rozumiem, że zapewne i nakłady były zupełnie różne. Ma to sens? Pytam z czystej ciekawości, mam 19 lat nigdy w nic nie inwestowałem, więc wgl się na tym nie znam a przeglądając ten tag zainteresowała mnie ta kwestia. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#lego #inwestycje #inwestowanie
  • 8
  • Odpowiedz
@prawieCHAD: Mogą stanowić dobrą inwestycję, ale nie można kupować w ciemno jak leci, bo nie wszystko zyskuje na wartości. Np. mam kilka pięcioletnich zestawów kupowanych dla siebie, gdybym chciał je upłynnić tylko jeden z nich zwiększył swoją wartość w sposób zauważalny (10% w skali roku). Pozostaje również kwestia ich upłynnienia.
  • Odpowiedz
@prawieCHAD: inwestycja na pewno dobra, ale trzeba posiedzieć w tym i kupować to co się potem sprzeda. Musisz sobie policzyć czy trzymać to tyle lat czy nie lepiej ograniczyć się do 5 lat i sprzedać za 2 razy tyle i znowu coś kupić. Miejsce na magazynowanie też musisz mieć.
  • Odpowiedz
Inwestować możesz we wszystko, pierwsza rzecz to jest dobre dojscie do jak najniższej ceny. Potem odpowiedni moment kupna. Czasem widziałem takie promocje że 20 % zarobku było na starcie np. 17101 było rok temu w lidlu po 369 zł. Można było brać i odrazu sprzedawać z 450 także zarobić zarobisz ale ile % to nikt nie wie. A i weź pod uwage że jak bedziesz miał tego duże ilości to ciężko będzie
  • Odpowiedz
@prawieCHAD: Bawię się w inwestowanie w LEGO już dobrych kilka lat i jeśli mam Ci dać jakąś radę to, jeżeli LEGO nie jest Twoim hobby to raczej odpuściłbym temat. Trzeba trochę w tym siedzieć i poświęcić niemało czasu, żeby śledzić trendy i wyłapywać ciekawe okazje na perspektywiczne zestawy. Różne serie/zestawy potrafią mieć znacznie zróżnicowane cykle życiowe na półkach sklepowych i np. 10220 Creator Expert Volkswagen T1 jest już 9 lat
  • Odpowiedz