Wpis z mikrobloga

Jak wygląda zamawianie okien xD? Bo jestem po dwóch wizytach u sprzedawcy i nadal nie bardzo czaję jak się za to zabrać.

Najpierw przygotowali mi ofertę wstępną na bazie projektu. Jednak otwory w murach mają dodatkowo narzucony naddatek przez murarza (+5 na wys. i +4 na szerokości). Więc okna mogą mieć inne wymiary o te kilka cm.

Mogę podpisać umowę z dostawcą, który oferuje również montaż na bazie tej oferty wstępnej, a oni mi wymierzą otwory i zrobią okna na konkretne wymiary? Czy za takie okna np. 1499x1448 płaci się więcej jak za 1500x1450 xD?

#budujzwykopem #budownictwo #mieszkanie
  • 11
  • Odpowiedz
@Iskaryota: tylko nie podpisuj umowy z zapiskiem "ostateczna wycena na podstawie wymiarów", bo wtedy mogą tam wrzucić cokolwiek, niewielu tak robi, ale janusze na bank się znajdą. tak jak mówi @darek-jg, zaproś na pomiar i niech dają ostateczną cenę
  • Odpowiedz
@Iskaryota: dokładnie jak powiedziane wyżej, możesz dosrac wycenę według tego co masz w projekcie a po pomiarze dokładna i dopiero wtedy umowa
  • Odpowiedz
  • 1
@Iskaryota koniecznie pomiar przed końcową oferta. Powinni sobie odjąć luz montażowy i zmierzyć faktyczny wymiar okna. Przed podpisaniem umowy sprawdź pomiar jeszcze raz sam bo błędy mimo wszystko się zdarzają nawet w dobrej firmie. Jeżeli decydujesz się na montaż z taśmami otwór okienny powinien być przygotowany, wyrównany więc weź to pod uwagę przy pomiarze oraz dogadaj kto ma to zrobić. Jeżeli w kuchni parapet ma być równo z blatem to sprawdź dwa
  • Odpowiedz
Ustal jak zamierzają osadzać drzwi balkonowe czy tarasowe bo w internecie często widać fotki jak takie drzwi wiszą na klinach lub czymś i ekipa tak zostawia żeby właściciel sobie podmurował. Lepiej od razu zamówić poszerzenie z PVC.


@szkkam: Dzięki za rzeczową pomoc, ale mógłbyś powiedzieć o co chodzi z tymi poszerzeniami? Montaż ma być ciepły, a okno tarasowe HS ma być posadzone na takim styrodurowym profilu. To o to chodzi?
Iskaryota - > Ustal jak zamierzają osadzać drzwi balkonowe czy tarasowe bo w internec...

źródło: comment_1605094006VBzgFp4oXjds0uSIJlNR8j.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
To o to chodzi?


@Iskaryota: tak, tylko z tymi styrodurami trzeba uważać. Pod HS weź lepiej poproś o klinaryt lub purenit. Będzie drożej ale się nie odkształca pod ciężarem okna i jest lepszym ogólnie materiałem.
  • Odpowiedz
@ThorPL: będą ciepłe parapety i montaż na takiej klinerytowej wkładce. Zamiast taśm paroprzepuszczalnych będzie jakiś inny system na taśmie rozprężnej i uszczelce w płynie, coś takiego.

Za sam montaż wybule kilka tysi, ale przekonał mnie on bardziej niż standardowy "ciepły montaż" robiony przez Pana Stasia na szybko, którą później zerwie ociepleniowiec.
  • Odpowiedz
to rob tez wszedzie poszerzenia i cieple parapety!


@ThorPL: @Iskaryota: ciepłe parapety nie mają sensu. Lepiej zrobić podstawę okna na klinarycie/purenicie lub innym materiale a od strony zewnętrznej można spokojnie dociągnąć ocieplenie i zrobić taki kąt jaki potrzeba. I tak należy dodatkowo uszczelnić powierzchnie pod parapetem. Usczelka rozprężna pod okno i tak musi być, od wewnątrz i zewnątrz obecnie stosuje się dość często folie w płynie zamiast taśm ale nie
  • Odpowiedz