Wpis z mikrobloga

Halo wykop, powiedzcie mi czy jest sens upgrade’ować tego kompa?
MOBO : MSI B250M Mortar
CPU: Intel Core-i5 7500 3.4GHz
GPU: GTX 1060 WindForce OC 3GB
RAM: GoodRam IRDM, DDR4, 8 GB, 2400MHz, CL15
SSD 128GB + HDD 1TB
Złożyłem go 3 lata temu, mój braciak katuje go od 2 lat i jako ze ma urodziny niedługo to stwierdziłem ze może by mu do niego wrzucić dodatkowe 8GB ram i SSD M.2 tylko czy jest sens? Czy lepiej sprzedać całość, dołożyć drugie tyle i złożyć coś innego? A może wymiana GPU na RTX 2060 będzie dobrym pomysłem? Lecz czy CPU nie będzie bottleneckiem? #komputery #informatyka
  • 7
@maikeleleq: RAM tak, o ile grasz w gry które z tego korzystają np. Cities Skylines. Używane kości to nie majątek, dokup takie jak masz.

M2, nie ma absolutnie sensu jeżeli masz obecnie SSD na Sata. Różnica jest, ale niezbyt odczuwalna w codziennym użytkowaniu - grach, czasie ładowania systemu. Dokupiłbym co najwyżej drugi duży SSD na gry i tyle, jak największy, nie jak najszybszy

Wymiana GPU, jeżeli już to 2070/3060 jak wyjdzie.
@maikeleleq: Dysk SSD i RAM jak najbardziej można wrzucić. Nic więcej bym nie kombinował. Już lepiej w jakiejś dalszej perspektywie wymienić cały pakiet: mobo+cpu+gpu+ram na znacznie wyższy wariant.
@Atreyu: O SSD myślałem wlasnie bo najzwyczajniej w świecie brakuje młodemu miejsca, 128GB to zdecydowanie za mało, dlatego raczej postawie na kolejny na SATA ale coś w okolicach 1TB a tego maluszka wezmę pod samego Lightrooma ( ͡° ͜ʖ ͡°) A jeśli chodzi o GPU to ma ono tylko 3GB co niestety już jest zbyt małą ilością i trzeba zacząć szukać zamiennika
A jeśli chodzi o GPU to ma ono tylko 3GB co niestety już jest zbyt małą ilością i trzeba zacząć szukać zamiennika


@maikeleleq: w styczniu ma być 3060 jeżeli możecie poczekać, wtedy nawet jak nie nowa karta, to używane 2060 będzie dało się taniej kupić