Wpis z mikrobloga

@markhausen: no emerytow i patoli w #!$%@? na silowniach i restaruacjach. Ale ten koles jest #!$%@? tak bezczelny i tepy w tym co mowi. Chyba ze go posylalja tam specjalnie i mowia mu "idz tam powiedz cos glupiego to beda pisac o tym z 3 dni heheh"
@markhausen @eternit_nie_wybacza to nie chodzi o socjal, 500+, zasiłki etc. czy że powiedział nieprawdę, bo to co powiedział jest prawdą. Chodzi o to, że gość nie ma zielonego pojęcia o tym jak działa system kapitalistyczny który w wielkim skrócie sprowadza się do nieustającej konsumpcji co powoduje rozwój gospodarki. W momencie kryzysu głównym zadaniem rządu jest pobudzanie tej konsumpcji. To jest tragiczne, że powyższe to jest elementarz ekonomii, a urzędnik w randze wiceminstra
@eternit_nie_wybacza: tak jak napisałem wcześniej, działanie rządu powinno pobudzać konsumpcje, wiceminster w takiej sytuacji powinien wyjść i mówić: kupujcie online, zamawiajcie jedzenie z restauracji etc. no chyba, że powiedział to w kolejnej części zdania które zostało wycięte, wtedy masz oczywiście rację, a ja dałem się złapać na manipulację ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Ksieciunio-: ogólnie 8 gwiazd, ale nie czaje czemu zbiera taki nieproporcjonalny hejt akurat za tą wypowiedź (chyba bardziej za to że młodo wygląda).

On mówił że w tej chwili rząd chce kierować pomoc do pracodawców żeby nie zwalniali a do konsumentów bezpośrednio nie bo o ile nie stracą pracy (czemu z rządem przeciwdziałają jak właśnie powiedział) to konsumenci nie będą mieli problemów z płynnością. Jeśli się takie pojawią to może będą
@patool: bo pasuje pod tezę, a półmózgom wyłącza się czujność na fejki i manipulacje, gdy tylko coś jest dla nich wygodne. Dlatego do dzisiaj w polskiej gównoświadomości politycznej funkcjonują błędnie rozumiane, acz świadomie tak podane przez propagandę wypowiedzi Sikorskiego o "robieniu laski Amerykanom", Morawieckiego o "pracowaniu za miskę ryżu", czy nawet modny ostatnio "narodowy czempion Sasin".

Tutaj mamy kolejny przykład takiego otumanienia, gdy ktoś mówi w sumie prawdę, że ograniczenie konsumpcji
@patool: jeżeli tak to wygląda no to masz rację i jest to oczywista manipulacja osoby wrzucającą twett. Przepraszam, że dałem się złapać na zarzutke, a dla Ciebie podziękowania za wyjaśnienie
@Ksieciunio-: Nie mogę znaleźć nagrania ale tutaj jest zapis https://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/1495750,piotr-patkowski-tarcza-konsumenci-ochrona-miejsc-pracy.html
Szczerze to na twitterze jest tego nawet więcej i dużo uznanych osób podbija temat, też bym się złapał bo mi z nimi nie po drodze, ale słuchałem całej wypowiedzi wcześniej dlatego mi się to rzuciło w oczy.

W ogóle to typa imo gnębią za wygląd, łatwy cel. Ot drugi Janniger niby. Hejt zaczął się zanim on się jeszcze miał szansę odezwać